Doğal Diş Beyazlatmak İçin En İyi Yollar

Doğal Diş Beyazlatmak İçin En İyi Yollar
7 Mayıs 2014 tarihinde eklendi, 4.969 kez okundu.

Çoğunuzun bildiği  güzel beyaz bir gülümseme herkeste hayranlık uyandırır ve gerçekten işe gitmeden önce evde dişlerimizi beyazlatmak için en iyi yollar vardır.Bunlar neler sürekli sizler için araştırıyoruz ! Profesyonel beyazlatma ürünlerinin yanında evde kendinizin doğal olarak yapabileceğiniz doğal diş beyazlatma yolları var. Dişleri beyazlatmanın yanında dişleri her zaman en iyi görünümlü olması için  tedbirlerin ve en  iyi yollarından bazıları aşağıda listelenmiştir!

GÜNLÜK FIRÇA VE DİŞ İPİ

Sağlıklı bir gülümsemeyi korumanın bir numaralı en önemli yolu, fırça ve diş ipi, günlük kullanmaktır. Sararma diş yoluna, diş  minesine zarar verip ağız hastalıkları riskini artırmaz, sadece şeker ve gıda kalıntı nedeni plak birikmesini önler. Eğer arzuladığınız bir beyaz gülümseme varsa, ilk olarak güçlü, sağlıklı dişler için düzenli ağız sağlığını bir rutin ile başlamalıdır! Bu Dişlerinizi beyazlatmak ve beyaz ve parlak tutmak için en iyi yollarından biridir.

HAZIR RENKLENDİRİCİ BOYALI İÇECEKLERDEN KAÇININ

Zamanla, koyu renk, içecek ve güçlü baharatlar ile yapılmış  yiyecek ve içecek lekeli ve genellikle mat görünümlü dişleri oluşturu. Mesala kahve ve hazır meyve suyu, şarap bağımlılığı.Diş beyazlatma ürünleri ile uygun bakım ve yönetim ile uzun süre devam etmek ve mümkün olduğunca fazla lekeli gıdalar kaçınılmalıdır.Bunları yapamıyorsanız, iyi bir seçenek hemen sonra fırçalayın ya da Sakız çiğnemek etkili olur.

BEYAZLATICI BİR GARGARA KULLANIN

GARGARA Dişler arasındaki kötü bakterileri öldürür ayrıca Gargara ağız sağlığı için önemlidir.Kötü nefese ve ağız kokusuna neden olan  bakteri ve mikroplardan dişlerinizi korur. Gülümsemenizi daha beyaz ve parlak tutmak için, beyazlatma yöntemlerinin  yanı sıra diğer diş faydaları için  gelişmiş bir gargara tercih edin.

EVDE DOĞAL DİŞ BEYAZLATMA TARİFİ

Evde doğal diş beyazlatıcıyı yapmak için iki malzeme ler

Çilek ve karbonat

Çilek, kanamayı durdurucu bir etki yaparak diş plağındaki aşınmaları ortadan kaldıran ve plak oluşumunu engelleyen malik asit (beyaz, kristal yapılı, katı organik asit) içerir. Karbonattaki sodyum bikarbonat, köpürmeyi meydana getirerek diş yüzeylerindeki lekeleri yok eder.

Dişlerinizi 2 haftada bir çilek ve karbonat karışımı ile birkaç dakika diş fırçası ile nazikçe fırçalayın, daha sonra ağzınızı çarkalayıp tekrar diş macunu ile fırçalayın.

EVDE DİŞ BEYAZLATMA

Diş doktorunuzun size özel hazırladığı şeffaf plakların içine beyazlatıcı jelleri sıkıp dişlerinizin üzerine takarak evde uygulayabileceğiniz basit bir yöntemdir .Uygulama süresi yaklaşık 7–10 gündür. Diş beyazlatıcı jel diş etine değmediğinden , oldukça güvenli bir diş beyazlatma yöntemidir.

Etiketler:


Yazımızı paylaşın:

Yorum yapın:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git