Yağlı Ciltler İçin Cilt Bakım İpuçları

Yağlı Ciltler İçin Cilt Bakım İpuçları

Yağlı Ciltler İçin Cilt Bakım İpuçları

Bugün yağlı ciltler için  cilt bakımı ipuçları ile sizlerleyiz.Özellikle yağlı ciltler bir çok cilt problemine neden olmaktadır.Ve bakımı son derece zordur. Akne oluşumu için çok eğilimlidir.Güzel bir güne uyandığınızda yüzünüzün ortasında büyük bir sivilce ile karşılaşmak sizin için oldukça kötü bir başlangıç olur.Ama endişelenmeyin evde yapabileceğiniz bazı cilt bakım sırları ile bunu en aza indirebilmeniz mümkün.Yağlı ciltleri yatıştırmaya yardımcı olacak cilt bakım sırları  nelerdir ?

YÜZ TEMİZLEYİCİNİZİ DEĞİŞTİRİN

Yağlı ciltler için daha az bilinen bir cilt bakımı ipuçlarından biri, elinizdekiler sivilce eğilimli olmasalar bile bir akne ile mücadele için yeni bir yüz temizleyicisi gerekebilir.bu ürünler aşırı yağ ve sebum oluşumunu da dengeleyecektir. Salistik asit içeren yüz temizleyiciler olmasına dikkat edin.eğer evde yapabilceğiniz bir maske istiyorsanız.Kiviyi püre haline getirip içine birkaç damla limon sıkabilirsiniz.Bunu yüzünüze sürüp hafifçe ovalayarak masaj yapın ve yüzünüzü yıkayın.
yagli cilt bakimi

KİL MASKELERİ YAPIN

Kil bazlı maskeler yağlı bir cilde sahip herkes için olması gereken bir maskedir.Onlar cildinizdeki herhangi yabancı maddeleri temizlemek ve cildinizde bir kaç gün yağ dengesini korumak için idealdir.Sadece yüzünüzde çok uzun bırakmayın. Maske hafif kurumaya başladığında yüzünüzü yıkayın.
MASKE

HAFTADA BİR PEELİNG YAPIN

Peeling herhangi bir cilt bakımın rutini için çok önemli bir uygulamadır. Yağlı cilt  ve ölü deri hücrelerinin kurtulmak, ve kontrollü sebum  üretimini sağlamak için haftada bir peeling maskeleri yapın. Cildi çok tahriş etmeyen doğal peeling maskelerini arayın. Çok yağlı cildiniz varsa haftada iki kere yapabilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Güzel bir cilt için haftada kaç kere banyo yapılmalıdır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.