Etek Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Etek Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Etek Nasıl seçilir

Etekler biz bayanların en vazgeçilmez parçalarından. Peki, etek seçerken nelere dikkat etmeliyiz. Rastgele alınmış bir etek elbette düşünülemez. Eteğimizin nasıl olacağına karar verirken öncelikle vücut tipimizin nasıl olduğunu tanımalıyız. Çünkü vücut tipimize uygun olmayan bir etek bizi daha kısa, şişman ya da daha zayıf gösterebilir.

Çalışan bayanlarımıza en uygun etekler elbette ki klasik tarzlı etekler. Kalem eteklerin yanı sıra vücut tipine uygun olmak şartı ile yırtmaçlı ve pileli modelleri de seçebilirler.

uzun boylar icin etek secimi

Etekte rahatlığına düşkün olan bayanlarımız ise kloş, çan ve diz altı etekleri tercih edebilirler.

etek secimi nasil olmali

Bel kalınlığı aşırı ince olan bayanlarımız ise basenden itibaren çan tarzında inen etekleri öneriyoruz. Böylece bel kısımları aşırı ince görülmez ve vücutları daha düzgün ve dengeli görünür.

etek secimi yapimi nasil olur

Kilolu, kısa boylu ve bacak boyu kısa olan bayanlarımız ise diz üstünde etekler giymelidirler. Diz altında seçilmiş bir etek bacak boyunu daha da kısarak daha kısa ve şişman görülmelerine neden olur. Topuklu ayakkabı ile de kombinlerini desteklemelidirler.

vucut sekline gore etek secimi

Uzun boylu bayanlara ise genelde her etek modeli gider. Bileklere kadar uzun olan bir etek sizi daha da uzun gösterir. Bundan şikâyetiniz yoksa her etek modeli ile birlikte uzun etekleri de tercih edebilirsiniz.

yirtmacli etek yazlik etek nasil secilir 2014

Bir önceki yazımız olan Vücut Tipine Göre Kıyafet Seçimi ! başlıklı makalemizde kadın, ücut tipine göre giyinme ve vücut şekline göre giyinme hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.