Selülitlerden Kurtulmanızı Sağlayacak Besinler

A+
A-
Selülitlerden Kurtulmanızı Sağlayacak Besinler

Her kadın pürüzsüz ve güzel bacaklara sahip olmak ister. Fakat selülitler tüm bu güzelliği ve pürüzsüzlüğü alır götürür. Birçok kadın ise selülit karşısında ne yapacağını bilemez ve çeşitli yöntemler denerler. Bu yöntemlerin ise birçoğu başarıyla sonuçlanmaz. Fakat önereceğimiz bazı besinler sayesinde selülite neden olan toksinlerden, hormonlardan ve yağlardan kurtulabilirsiniz. Bakalım selülit giderici besinler nelermiş?

Acı Biber

 

aci-biber

Selülite neden olan yağları yakmak için acı biberden faydalanabilirsiniz. Acı biber tüketmek, vücut iç ısısının artmasına neden olacaktır. Bu da daha kolay yağ yakmanız anlamına gelmektedir. Elbette fazla tüketmemenizi tavsiye ederiz.

Balık

 

balik

Eğer kan dolaşımınız da ve metabolizmanız da bir aksaklık varsa bu selülitlerinizi daha da arttıracaktır. Bunun önüne geçmek için de omega – 3 tüketmeniz gerekmektedir. Böylelikle metabolizmanız ve kan dolaşımınız düzenlenecek, selülitleriniz de azalmaya başlayacaktır. Hafta en az 2 gün balık tüketerek selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.

Tavuk Göğsü

 

tavuk-gogsu

Kandaki şeker miktarında oluşan bozukluklar da selülitin başlıca sebeplerinden biridir. Bu sorunla baş etmenin yollarından birisi ise protein tüketmektir. Tavuk göğsü ise içeriğinde bol miktarda protein barındırdığından şeker seviyenizi dengeleyecektir. Ayrıca kasların onarılması ve gelişmesinde de yardımcı olacaktır.

Brokoli

 

brokoli

Brokoli, liflerin sertleşmesini engeller. Böylelikle de selülit oluşumunun önüne geçmiş olur. bu nedenle haftada 2 gün brokoli tüketmeniz selülitlerden kurtulmanızda yararlı olacaktır.

Yeşil Çay

 

yesil-cay

Genellikle kilo vermek isteyenlerin bol bol tükettiği yeşil çay, metabolizmayı hızlandırması ve yağ yakma özelliği sayesinde selülitlerin oluşmasını engelliyor.

Domates

 

domates

Domates, kan dolaşımını hızlandırması ve antioksidan özelliği sayesinde selülit oluşumunu engeller. Bu nedenle her gün domates tüketmeye özen gösterin. Diyet Kategorimize Mutlaka Uğrayın.

Ananas

 

ananas

Kan dolaşımını arttırarak yağ yakılmasını sağlayan bir diğer besin ise ananastır. Ayrıca içeriğinde bol miktarda C vitamini bulundurur.

Diyet Kategorimiz İçin Tıklayınız

Kuşkonmaz

 

kuskonmaz

Selülit oluşumuna neden olan toksinlerden kurtulmanın en etkili yollarından biri kuşkonmaz tüketmektir. Hem düşük kalorili olması, hem de kan dolaşımını düzenlemesi sayesinde selülitlerin baş düşmanı konumundadır.

Ender Saraç’tan Selülit Diyeti

Sarımsak

 

sarimsak

 

Herkesin bildiği gibi sarımsak, doğal bir antibiyotiktir. Ayrıca kolesterolün düzenlenmesine de yardımcı olur. Bunun yanı sıra selülit oluşumuna neden olan toksin gibi maddelerin vücuttan atılmasında önemli rol oynar.

Elma Sirkesi

 

elma-sirkesi

Elma sirkesi vücutta, özellikle de karın ve kalça bölgelerinde fazla su tutulmasını engeller. Bu özelliği sayesinde de selülitlerin giderilmesine yardımcı olur.

Muz

 

muz

Spor ve egzersizlerden önce muz tüketmek, hem enerji almanıza hem de kan dolaşımınızın düzenlenmesine yardımcı olur. Bu sayede de selülit oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Su

Hemen her yazımızda bahsettiğimiz gibi bol su içmek önemlidir. Her insan günlük olarak en az 2 litre su tüketmelidir. Selülitlerin giderilmesine en etkili yöntem bol su tüketmektir. Günlük 2 litre su tüketerek kan dolaşımı düzenlenir, vücuttaki fazla yağlar ve toksin maddeler daha rahat atılır.

Bir önceki yazımız olan Diyet Yapanların Bilmesi Gereken Öneriler başlıklı makalemizde diyet, diyet bilgileri ve diyet için altın niteliğindeki kurallar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. blank sohbet dedi ki:

    Selülit neredeyse kabus oluyordu. Bu yöntem güzel.

    1. blank stylekadin dedi ki:

      Evet uygulayabilir bir sakıncası yok.