Fransız Saç Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Fransız Saç Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Son dönemde popüler olan Fransız saç örgü modeli hem çok şık hem de çok rahat. Doğru bir elbiseyle dilerseniz düğünlerde dilerseniz de sıradan bir gününüzde giyinebilirsiniz. Spor yaparken ya da arkadaşlarınızla buluşmaya gittiğinizde de oldukça hoş duracak olan Fransız saç örgü modelini sizde sürekli deneyeceksiniz. Birbirinden farklı modellerde olan bu saç örgü modeli ile uzun saçlarınızı oldukça güzel şekillendirebilirsiniz. O zaman Fransız saç örgü modeli nasıl yapılır inceleyelim.

Fransız Saç Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Klasik Fransız Saç Örgü Modeli

Klasik Fransız saç örgü modeli nasıl yapılır, çok mu zor diye düşünebilirsiniz. Ama hiç endişelenmeyin. Oldukça basit ve rahat olan bu modeli tek başınıza çok rahat yapabilirsiniz. Eğer daha öncesinde hiç tek başınıza saç örmediyseniz o zaman bir arkadaşınızdan yardım almak işinize yarayacaktır. Kolay saç tarama spreylerinden kullanarak saçınızı güzelce tarayın. Saçınızın birbirine dolanmaması oldukça önemlidir. Saçınızı taradıktan sonra tam orta kısmından bir parça alın daha sonra diğer iki yandan da parça alın. Bu saç tutamlarını birbirinin üzerine gelecek şekilde örmeye başlayın. Ense kısmına gelene kadar sağ ve soldan tutam alıp örgüye katarak ilerleyin. Son olarak ense kısmına geldiğinizde klasik üçlü örgü şeklinde örün. Daha sonrasında saçınıza lastik toka takın ve bitirin. Artık Fransız saç örgü modeli nasıl yapılır diye endişelenmenize gerek kalmayacak. Basit olan bu saç modeli eminim size çok yakışacaktır.

Fransız Saç Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Saç Örgüsü Yaparken Dikkat Edilecekler

Fransız saç örgü eminim sizin de hoşunuza gitmiştir. Bu modeli tekli ya da ikili şeklinde kullanabilir ve daha güzel bir deneyim yaşayabilirsiniz. Fransız saç örgü modelini denerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Mesela saçınız eğer kısaysa bu model sizin için ne yazık ki uygun olmayacaktır. Saçlarınız kısa olduğu için bu model saçınıza oturmayacaktır. Eğer uzun saçlıysanız ve saçınızda bozulmadan kalmasını istiyorsanız o zaman sıkı örmelisiniz. Aksi halde örgüleriniz çok çabuk bozulur. Sıkı kullanırken de çok sıkı olması baş ağrınızı tetikleyeceğinden dikkat etmelisiniz. Doğru bir şekilde yaparsanız eminim bu saç örgüsü size çok yakışacaktır.

Fransız Saç Örgü Modeli Nasıl Yapılır? Fransız Saç Örgü Modeli Nasıl Yapılır? Fransız Saç Örgü Modeli Nasıl Yapılır? Fransız Saç Örgü Modeli Nasıl Yapılır? Fransız Saç Örgü Modeli Nasıl Yapılır? Fransız Saç Örgü Modeli Nasıl Yapılır? Fransız Saç Örgü Modeli Nasıl Yapılır? Fransız Saç Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Bir önceki yazımız olan Röfle Saç Renkleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.