Dağınık Topuz Saç Modelleri 2020

Dağınık Topuz Saç Modelleri 2020

Dağınık Topuz Modelleri Hakkında Aradığınız Her Şey

Kolay ve her açıdan beğenilen bir saç modeli hayal ediyorsanız bunun adı dağınık topuz modelleridir. Her mekan da fark edilmek ve saçlarımla ilgi çekmek istiyorum diyorsanız dağınık topuz saç modellerini kullanmalısınız. Çok zahmet gerektirmeyen ve de her daim havalı görünümü ile eşsiz bir saç şekillendirmesi sunuyor. Bu saç stilini her mevsim rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yani yaz ya da kış mevsimi gibi kesin bir çizgisi yoktur. Şunu söyleyebilirim genellikle orta ve uzun saç modelleri için daha ideal kullanım kolaylığı sunar. Kısa saçlar için tam anlamıyla elde etmek istediğiniz dağınık topuza ulaşamayabilirsiniz. Uzun saçlarda özellikle natürel ve büyüleyici görünümler elde edebilirsiniz.

 

dağınık topuz

Dağınık topuz saç modeli

 

Dağınık Topuz Modellerini Nerelerde Kullanabilirim?

 

Nereler kullanacağınızı bilmeniz daha iyi görünmeniz için önemlidir. Bazı bayanlardan genelde duyuyorum yok bu saç modelini bu yerde kullanamazsınız gibi yanlış tespitler var. Bu yanlış tespitleri bir yana bırakarak sizler için söyleyeceğimiz yerlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu saç stilini mezuniyet törenlerinde, özel davetlerde, düğünlerde, nişanlarda, günlük kullanımlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hangi modeli tercih etmek birazcık size kalmış bunu unutmayın.

 

Videomuzuda İzleyebilirsiniz

 

Her Zaman Moda Olan Bir Saç Stili :  Dağınık Topuz

 

Şunu en başta söyleyelim belli başlı bir saç stilidir dağınık topuz. Özellikle milenyumla beraber yükselen bir saç trendine sahip son yıllarda da artık her zaman modasını devam ettiren bir saç stili haline geldi. Önümüzdeki yıllarda da kesinlikle en popüler stillerden olmaya devam edecek. Sürekli her daim tercih edilebilir özellikte olmasının sebeplerinden biri de evde çok kolay bir şekilde bu saç modelini oluşturabilmemizdir. Bunun yanında zaman tasarrufu sağlar. Zarif ve hacimli saçlara kavuşturur bayanları bunlarda diğer artılarıdır.

 

dağınık topuz saç

Dağınık topuz modelleri 2020

 

Dağınık Topuz Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Hızlı bir şekilde bu saç modelini oluşturmak istiyorsak bir tane tel toka ve bir tane saç lastiğine ihtiyacımız olacak.

-İlk aşamamız at kuyruğu yapmak olacaktır, ister tepeden at kuyruğu yapın isterseniz de normal ortadan bir at kuyruğu oluşturun. Şunu hatırlatayım tepeden at kuyruğu yaparsanız daha güzel bir görünüm ortaya çıkıyor.

-Tepeden at kuyruğu yaptıktan sonra saç lastiği ile bağlıyoruz daha sonra ise lastiği geriye doğru çekip, bu noktada saç orta kısmını açıp saç ekleyebilirsiniz. Bu nokta da önem arz eden şey ayrılan bölüme saçların konulmasıdır.

-En sonda ise saçlarımızı biraz daha geriye doğru çekerek topuzu gevşetmemizdir. Enseden ve ön kısımlardan saç tutamlarını çıkartarak dağınık ve hoş görünüm oluşturabiliriz.

 

dağınık topuz saç stili

Dağınık topuz saç modeli nasıl yapılır?

 

Kolay Dağınık Topuzun Adım Adım Yapılışı

 

Dağınık topuz için ek malzemeler

-Daha hacimli ve kalıcı olması için hacimli saç spreyi

-Şekillendirici saç kremi

 

Tepede Dağınık Topuz Modeli Nasıl Yapılır?

Yapımı

 

1)Saçlarınızı öne doğru yığarak fırça yardımı ile saçlarınızı tarayın.

2)İkinci aşama olarak saçlarımızı tutam tutam ayırıyoruz ve saçları maşa ile sarıyoruz. Tüm saçınıza maşa uyguladıktan sonra, oluşan bukleleri güzel bir şekilde dağıtıp saç spreyi ile şekillendirebilirsiniz.

3)Son adım olarak da tepeden ya da orta kısımdan yapar gibi topladığınız at kuyruğunu elinizle kıvırıp topuz haline getirin. Dağınık topuzda son aşamada önemli olan saç uçlarını sabitlemektir. Topuzunuz için kullanacağınız saç tokaları saç renginizle uyumlu olursa çok daha harika bir görünüm ortaya çıkar.

 

Dağınık Topuz Saç Modelleri 2020 Örnekleri İçin Galerimize Göz Atın.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.