Dik Göğüsler İçin Etkili 7 Süper Yoga Hareketi

Dik Göğüsler İçin Etkili 7 Süper Yoga Hareketi

Herkesin hayalindeki vücut için egzersiz şarttır. Vücudumuzun önemli bir noktası da göğüslerdir. Bir bayanın en önemli göstergelerinden bir tanesidir. Eğer göğüsleriniz istediğiniz gibi değilse silikon gibi doğal olmayan yöntemlere başvurmadan önce yapacağınız hareketler var. İşte dik göğüsler için etkili 7 süper yoga hareketi gerçek anlamda sizi harika göğüslere kavuşturacaktır. Bu yoga hareketleri göğsünüz şeklini ve akciğer hacmini iyileştirmekle kalmayacak aynı zamanda güçlü ve sağlıklı olmanızı sağlayacaktır. Eğer gerçekten sert dik mükemmel bir göğüs istiyorsanız bu yoga hareketlerini evde kolayca deneyin. Faydasını bir ay içinde görmeye başlayacaksınız. Şimdi de dik göğüsler için etkili 7 süper yoga hareketi hangileri bunları tanıyoruz.

 

 

Harika Göğüsler İçin Yoga Hareketleri

 

1.Savaşçı Yoga Pozisyonu

 

 

Yalnızca gücünüzü hissettirmekle kalmaz aynı zamanda göğüs uçlarınızı uzatmanıza ve esnek  aktif hale getirmenize yardımcı olur.

Hareketin Yapılışı

Ayaklarınızı birbirine doğru paralel tutun.

-Sola ayağınız 90 derece sola,sağ ayağınızı  içeriye doğru çevirin. Nefes alıp sol dizinizi çevirin.

Sağ bacağınız düz durmalıdır. Kollarınızı kaldırın ve onları omuzlarınızla aynı hizaya getirin.  Bileklerinize bakarak başınızı çevirin.

Bu hareketi 7 ila 10 kere arasında tekrarlayın. Sonrada aynı şekilde sağ ayağınıza da yapın.

 

2.Üçgen Yoga Hareketi

 

 

 

Omurganızı uzatır ve güçlendirir.  Ayrıca kan akışınızı geliştirir.

Yapılışı

-Ayağınızı genişçe ayırın. Sol ayağınızı 90 derece sağ ayağınızı da 15 derece açın.

-Sol elle sol ayak bileğine dokunun (zamanla açık avucunuzu yere koyabilirsiniz ) ve kollarınızın düz bir çizgi oluşturması için sağ kolunuzu yukarı doğru gerin. Dizlerinizi ve omurganızı da düz tutun.

-Yüzünüzü yukarı çevirip parmaklarınız bakın. Sonra egzersizi diğer tarafa tekrarlayın.

 

3.Kobra Pozisyonu

 

 

Akciğer hacmini arttırmaya ve göğüs kaslarını geliştirmeye, karın kaslarını güçlendirmeye ve duruşunuzu geliştirmeye yardımcı olur.

Yapılışı

-Mideniz üzerine uzanıp derin nefes alın. Gövdenizi yavaşça kaldırıp ve alt bedeninizi aynı anda yerde tutun. Bacak ve kollarınızla dengede durun.

-Başınızı kaldırın ve bakın.

-Yavaşça nefes alıp başlangıç pozisyonu alın. Her tekrarlı çalışmada poz verme sürenizi arttırın bu hareketi 12 tekrar yapın.

4.Yay Hareketi

 

 

Sırt ağrısı olan herkese tavsiye edilir. Bu egzersiz tüm omurgayı geliştirmeye yardımcı olur ve göğüslerinizi güzelleştirir. Sönük bir göğüs yerine dik dolgun göğüs görünümünü alır.

 

Yapılışı

-Midenizde yalpalayıp nefes alıp dizlerinizi bükün ve arka taraftan ayağınızı başınıza doğru kaldırın ayak bileğinizi elinizle tutmaya çalışın.

-Yavaş yavaş nefes alıp vererek mümkün olduğu kadar bacaklarınızı kollarınızı  yukarı doğru çekin. Kalçalarınız ve göğüsleriniz yerden kalkmalı ve kalçanız üzerinde denge kurmalısınız.

-Bu konumda 30 saniye kalmaya çalışın bu hareketi 12 kere  tekrar edin.

 

Harika Kalçalara Sahip Olmak İçin Doğru Egzersiz Hareketleri

 

5.Tekerlek Hareketi

 

 

Göğüs,omurga ve boynunuzu gerginleşmesine ve güçlenmesine yardımcı olur. Ayrıca yorgunluk atmanıza ve baş ağrılarınızın iyileşmesine katkı sağlar. Bu hareketten sonra göğüslerinize silikon takılmış gibi sertleşecektir.

Yapılışı

-Sırtınızın üzerine uzanın ve ayaklarınızı omuz genişliğinden biraz fazla açtıktan sonra kalçalarınıza doğru çekin.

-Parmaklarınızı sırtınızı işaret edecek şekilde başınızı avucunuzun ortasına koyun. Nefes alıp vererek göğüslerinizi ve kalçalarınızı mümkün olduğu kadar yükseltin.

-Kollarınızı tamamen düzleştirin. Bu şekilde 30 saniye durun. Bu hareketi 10 kere tekrar edin.

 

6.Desteklenen Başlık Hareketi

 

 

Omurga  ve göğüs kasları için güçlendiricidir bu kasların güçlenmesi ile göğüsleriniz dik bir konum alacaktır. Nefes alma ve kan akışını düzene sokar. Deneyimli kişiler için tavsiye edilir. Eğer yeni başlıyorsanız bu hareketi yapmak zorunda değilsiniz.

 

Yapılışı

-Dizlerinizin üzerinde durun ve kollarınızı yere koyun. Bir kase oluşturmak için parmaklarınızı birbirine yapıştırın. Başınızın üstünü bir paspasa koyun, böylece başınızın arkası kase içine gelecektir.

-Dizlerinizi bükün,nefesinizi çekin ve ayaklarınızı yere indirin.

-Bacaklarınızı yukarı doğru sıkın yeteneklerinize göre 30 saniye ile 2 dakika arasına böyle kalın. Bu hareketi 7 kere tekrarlayın.

 

7.Deve Hareketi

 

Harika Kalçalara Sahip Olmak İçin Tıklayınız.

Sırt ağrısına karşıda etkili bir harekettir. Ayrıca akciğer hacmini artırır. Dik bir gögüs için etkili bir pozisyondur.

Yapılışı

-Yavaşça ayaklarınızın üzerinde durun ve ayaklarınızı birbirine yapıştırın.

-Yavaşça geriye doğru bükülün ve elleriniz topuklarınıza bırakın. Sonra sırtınızı,kemer ve kaburgalarınızı gerin. Kafanızı yere doğru çekin.

-30 saniye böyle kalıp başlangıç pozisyonu alın bu hareketi 7 ila 12 kere arasında tekrar edin.

 

Hareketlerin Yapılış Videosunu İzleyebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Çinli Kadınlar Nasıl Genç Kalmayı Başarıyor? başlıklı makalemizde Çinli bayanlar güzellik sırları, Çinli kadınlar ve gençlik sebepleri ve Çinli kadınların genç kalma sırları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.