Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Önerileri

A+
A-
Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Önerileri

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Önerileri

Saç modellerinin güzel olanları ile değil, yüz tipinize gidecek saç kesimleri tercih etmelisiniz. Yüz şekline göre saç kesimi yapılması, çok daha güzel bir görünüm de yakalamanızı sağlayacaktır. Yuvarlak, oval, üçgen ve kare yüz şekillerine gidecek modeller farklılık göstermektedir. Yüz şeklinize uygun saç kesimleri her zaman çok daha hoş gözükmenizi sağlayacaktır.
Yuvarlak yüz şekline göre saç kesimi, yüzü ovalleştirecek bir model tercih edilmesi gerekir. Daha çok katlı ve asimetrik kesimlerden uygulama yaptırabilirsiniz.

katli kesim sac modelleri 2015

Oval yüzler için saç kesimi ise, her model saçın yakıştığı bir yüz tipidir. İster kısa, ister uzun, katlı, düz modellerinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

oval yuzler icin sac kesimleri

Üçgen yüz şekline göre saç kesimi önerileri genellikle alının geniş, çenenin dar olmasından dolayı, saçın çene kısmına kadar düz indikten sonra, çeneden sonra hacim kazandırmak için katlı ya da asimetrik kesimler yaptırılmalıdır.

ucgen yuz sekli icin sac kesimleri 2014

Kare yüz şekline sahip olan kişilerinse, uzun ve düz saçlar daima ideal bir sonuçtur. Uzun ama senenin trendi olan küt kesimden yararlanabilirsiniz.

kare yuzler icin sac kesimleri 2014 2015

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.