Mükemmel Kaşlar İçin Öneriler

A+
A-
Mükemmel Kaşlar İçin Öneriler

Mükemmel kaşlar her kadının istediği, yüz  güzelliğini vurgulayan önemli detaylar arasındadır. Kaşlarınızı harika yapmak aslında çok zor değil.Bazı makyaj ve güzellik yöntemleri ile sizde hayalini kurduğunu mükemmel kaşlara ulaşabilirsiniz.

İlk olarak kullandığınız cımbız çok önemli

guzel kaslar icin oneriler

 

Kaşınızın şekline bozmamak ve daha düzgün kaşlarınızın büyümesini sağlamak için kaliteli bir cımbız kullanmanız şart. İyi bir cımbız ile kaşlarınızı şekillendirip aldığınızda daha sonra çıkan kaşlarınız da daha düzgün olacaktır.

Kaşlarınızı yüzünüze yakışmayan yapay bir görünüme sokmayın

dah iyi kaslar icin oneriler

 

Çok fazla kalın bırakılmış yada çok fazla ovallik verilmiş kaşlar sizi oldğunuzdan çirkin ve yaşlı gösterebilir.Kaşlar yüzün aynasıdır.Mutlaka yüz şeklinize uygun bir kaş modeli kullanmalısınız. Kaşlarınızı kalem ile fazla kalınlaştırmak veya çok ince almak çok demode bir görünüm de yaratır.

Boşlukları doldurun

kaslar icin oneriler

Kaşlarınız az ise ve aralarda boşluklar varsa , kaş renginize uygun bir kaş kalemiyle bu boşlukları boyayın.Çok koyu ve kalın uygulamalardan uzak durun. Yüzünüzü sert ve kötü gösterebilir.Sadece boşluk kısımlara çok hafif bir dokunuş yapın.

Kaş tarağı ile düzeltin

Kaşlarınızın hoş ve düzgün görünmesi için kaş tarağı ile tarayın. Vazelini parmağınızın ucuna sürüne ve kaşlarınıza düzgün bir şekil verin.Vazelin hem kaş bakımınızı yapacak hemde kaşlarınızın düzgün durmasını sağlayacaktır.

Aydınlatıcı kalemle son dokunuşu yapın

kas bakimi

Kaş kısmınızın altını daha aydınlık ve canlı bir görüntü vermesi için,bu bölgeye aydınlatıcı kalem veya far kullanın. Kaşınızın altına far sürmek ayrıca gözlerinizde daha canlı ve ışıltılı bakmasını sağlar.

 

Bir önceki yazımız olan Yoğurt maskesiyle peeling nasıl yapılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.