Hangi Yüz Şekline Hangi Saç Kesimi Yakışır?

A+
A-
Hangi Yüz Şekline Hangi Saç Kesimi Yakışır?

Bayanlar sürekli birbirlerine saç modeli sorar.Bana acaba şu saç modeli yakışır mı,şu arkadaşım da harika görünüyordu diye sürekli muhabbet ederler.Arkadaşlarımızın fikirlerinden çok daha bilimsel,daha kanıtlanmış fikirleri önemsememiz en iyi saç kesim modelini bulmamıza katkı sağlayacaktır. Saç kesiminiz belirlemeden önce hangi yüz şekline sahipsiniz bunu belirlemelisiniz.5 farklı yüz şekli vardır.Dikdörtgen yüz,üçgen yüz,kare yüz,baklava yüz,yuvarlak yüz şekli olarak sıralayabiliriz.Yüz şekli bu beş yüz şekillerinden hangisine uyduğunu belirledikten sonra an göre saç kesiminize karar verin.Kuru kuruya Ayşe’ye o saç yakışmış bende hemen gidip yaptırayım demeyin.Gerçekten yüz şeklinize göre kesilen saç modeli en güzel saç modeli olacaktır sizin için.Size uyan en güzelidir.Sizin yüz şeklinize uymayan bir saç kesimi güzel durmayacaktır.Her saç kesimi her yüze gitmez.Ayrıca kusurlarınızı da ortaya çıkarabilir.Saç kesiminizi öyle bir seçmelisiniz ki kusurlarınızı kapatmalı ve harikalar yaratmalı.

Hangi Yüz Şekline Nasıl Bir kesim Uygulanmalı?

1) Yuvarlak Yüzlü Bayanlar : Yuvarlak yüzlü bayanların artısı yüzleri genel olarak kibar ve zariftir.Diğer yüz şekilleri gibi kaba durmaz.Yüz yuvarlağınızı incelterek saçlarınıza hacim katacak modellere yönelmelisiniz.Yuvarlak yüzlü bayanlar öne doğru kesilmiş saç modellerini tercih ederek yüzlerini inceltmelidirler. Sonuç olarak yuvarlak yüzlü bayanlar volümü çok ve öne doğru kesilmiş saçları denemeli.
1. başlık
2) Kare Yüzlü Bayanlar : Kare çerçeve gibi bir şekil olduğu için bu yüze sahip bayanlar dezavantajlılar bu noktada.Kare yüze sahipseniz sert bir jest ve mimiklere sahipsiniz demektir.Yüzünüzdeki bu sertliği azaltmak için saçınızı yuvarlak modellerle kestirmelisiniz. Yuvarlak saç kesim modelleri yüzünüzü harika gösterecektir.
2. başlık
3) Dikdörtgen Yüzlü Bayanlar : Bu yüze sahip bayanlar genelde aynı saç modelini kullanma eğilimindedir.Fazla değişiklik yapmadan standart modelleri kullanırlar.Risk almayı genellikle sevmezler.Dikdörtgen yüz şekline sahip bayanlara önerimiz şakak kemiklerinizi kapatacak kesimler ile güzel dengeli ve uyumlu saç kesim şekline kavuşacaksınız.
3. başlık
4) Üçgen Yüzlü Bayanlar : Üçgen yüz şekli saçlar için zor olan bir yüz şeklidir.Üçgen yüz şekline uygun saçı bulmak diğer yüz şekillerine daha zordur.Zor olsa da üçgen yüze yakışan saç modelleri vardır.Bu konuda endişe etmeyin saç modelinizi şöyle yapmanızı öneriyoruz:Ense kısmınızdan saçlarınızı azaltarak şakak kemiğindeki bölgeden saçınızın tepe kısmına doğru saç hacminizi artırarak bir model mükemmel olacaktır.
4. başlık
5) Baklava Yüz : En dikkat çeken yüz biçimidir.Oldukça popülerdir.Bu yüz biçimin saç kesim şekli bakımından çok avantajı vardır.Uzun,kısa,düz,dalgalı,kahküllü gibi çok sayıda saç modelini uygulayabilirsiniz.Geniş bir saç modeli seçeneği sunuyor bu yüz şekli.Bu yüze tipine sahip olanlar biraz şanslı diyebiliriz.
5. başlık
Yüz şekline göre saç kestirirken kuaförünüzle uzun bir fikir alış-verişi yapmalı,yüz şeklinizi mi saçınızı mı ön plana çıkaracağınızı ifade etmelisiniz.Kilo,boy,giyim tarzı,kişiliğiniz,burcunuz,karakteriniz gibi birçok kendinizle ilgili durumu söylemeli ona göre saç kesimi yaptırmalısınız.Bu dediğimiz adımları uygularsanız mükemmel bir saç modeli sizin olacaktır.Güzel bir saç modeline kavuşmanız dileğiyle  bu konuda yorumlarınızı sayfamızın altına yapmanızı istiyoruz.Fikirlerinizi bizimle paylaşın.

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. blank Tuğba Sayan dedi ki:

  onerileriniz cok hosuma gitti tesekkurler
  Ankara

 2. blank Banu Cerit dedi ki:

  En muzdarip olduğum konu idi tavsiyelerinize dikkat edeceğim sağolun
  Osmaniye

 3. blank Azize bilgiç dedi ki:

  Önerileri dikkate alıcam teşekkürler

 4. blank Esmaünal çelik dedi ki:

  Çok başarılı ve faydalı bir paylaşım olmuş…Teşekkür ederiz…