Sarı Saçların Bakımı Nasıl Yapılmalı

Sarı Saçların Bakımı Nasıl Yapılmalı

 Sarı Saç Bakımı

Sarı saçlar birçok bayan tarafından sevilerek kullanılan saç rengidir. Fakat özellikle yazın sarı saçların bakımı diğer saçlara göre daha zordur ve daha üzerinde durulması gereken bir saç rengidir. Sarı saçların bakımı nasıl olmalı öncelikle bu ayrıntıları öğrenerek saçlarınızı sarı renge boyatmalısınız.

Öncelikle sarı saçlar boyanma sırasında koyu renkli saçlara göre daha çok yıpranır. Biliyorsunuz saçta sarı rengi bulmak için direk oriyalle açılması gerekir. Doğal olacakta saç oldukça yıpranıp kuruyup kırılmaya başlar. Bunun için bu süreçten sonra saçlarınıza çok iyi bakım yapmalısınız.

Saçlardaki kırılma uçlardan başlar ve giderek sönükleşen saçlar ortaya çıkar. Bu saç ucu kırıklarından kurtulmanın tek çaresi de saçları 2–3 ayda uçlarından kestirerek kırıkları arındırmaktır. Böylece saçlarınız kendini toparlayarak daha sağlıklı uzamaya devam eder.

Saçları yıpratan en önemli etkenlerden biri de fön makineleri ve düzleştiriciler. Bunlar normalde en koyu saçları bile yıpratır. Birde sarı saçlar üzerine uygulanırsa yıpranma daha fazla olur. Bunun için saçlarınızı kuruturken fön makinesi yerine havluyla silerek ya da kendi haline bırakarak kurutun. Özellikle düzleştirircileri de mümkün olduğunca az kullanmaya çalışın. Çünkü ısıveren bu aletler saçları oldukça yıpratıyor.

Sarı saçlarınızın bakımını yaparken yine kozmetik ürünlerin bitkisel olanlarını tercih etmelisiniz.Ayrıca saça çok iyi bakım yapan nem dengesini ayarlayan doğal yağlar vardır. Argan yağı, badem yağı gibi yağları aktarlarda kolaylıkla bulabilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ETİKETLER: , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.