Birbirinden Şık Erkek Saç Modelleri

Birbirinden Şık Erkek Saç Modelleri

Günümüzde pek çok erkek en az kadınlar kadar saçlarına özen göstermekte ve düzenli olarak bakımını gerçekleştirmekte. Söz konusu saç modelleri olduğunda ise en doğru saç modelini bulabilmek birçok erkek için oldukça zor bir hale gelebilmekte. Siz de bir erkek olarak hem yüzünüze hem de tarzınıza uygun saç modelinin hangisi olacağı konusunda kararsız kalıyor ve pişman olmayacağınız bir saç modeline sahip olmak istiyorsanız farklı saç türleri için uygun olan birbirinden şık erkek saç modelleri adlı yazımızı okumaya ve galerimizde yer alan değişik saç modellerini incelemeye devam edebilirsiniz.

Düz ve Kısa Erkek Saç Modelleri

Düz saçlı erkeklere en çok yakışacak kısa saç modelleri arasında ilk sırada yanların kazıtıldığı ve üst kısımların uzatıldığı saç kesimleri yer alıyor. Bu sayede farklı bir görüntünün yanı sıra saçlarda kabarma probleminin önüne geçebilmek de mümkün. Bu tür bir saç kesiminde sık sık jöle kullanmak zorunda kalmak saçlarda dökülmeye neden olabileceği için piyasada birçok ünlü markanın adı altında satılan doğal ve saç derisiyle dost jöleler ile bu sorunun önüne geçebilmek mümkün.

Söz konusu modelde daha maskülen bir saç stili kullanmak isteyen erkekler saçlarının tamamını geriye taradıktan sonra ıslak görünüm bırakan kaliteli bir jöle ile sabitleme işlemini gerçekleştirebilir. Bu saç stili özellikle toplantılarda, sizin için özel olan günlerde ve yemeklerde oldukça dikkat çekici olabilir.

Yine düz saçlı erkeklere tavsiye edilebilecek modellerden birisi de saçların tamamını aynı boyda tutarak saç tepesinde jöle ile şekillendirmektir. Oldukça havalı olduğu kadar kullanımı da pratik olan bu saç modelinde gözleri üzerinize çevirmeniz işten bile değil. Saç jölesinin tüm saça yayılması ve saçların el yordamı ile karıştırılması ise ortaya kusursuz bir görünüm çıkmasını sağlayacaktır.

Bu modelin son günlerin ünlü şarkıcılarından olan ZAYN’ın da favori saç modelleri arasında yer aldığını söylemek mümkün. Pek çok erkeğe yakışabilecek bu saç modeli özellikle günlük hayatta klasik bir tarzı bulunan erkekler için ideal olabilir. ZAYN’ın saç modelini kullanmak isteyen erkeklere bir saç spreyi yardımı ile ön tarafa doğru saçlarını tarayabilecekleri ve bu şekilde gün boyunca bozulmadan saçlarını kullanabilecekleri söylenebilir.

Kıvırcık ve Kısa Erkek Saç Modelleri

Fazlasıyla hacimli gözükmelerine rağmen kıvırcık saçlar kullanması en zor saç tipleri arasında yer alır. Özellikle sabah saatlerinde uykudan kalktığınızda ya da banyodan sonra şekil vermesi tam bir kabus haline gelen kıvırcık saçlar doğru kesimin yapılması halinde ise pratik bir kullanıma imkan verebilir.

Kıvırcık saç modellerinde erkekler için çok sayıda seçenek olsa da öncelikle Undercut adı verilen kesimden söz edilebilir.

Yan ve arka kısımların traşlandığı üst kısımların ise doğal haline bırakıldığı bu saç kesiminde kıvırcık saçları olduklarından çok daha gür gösterebilmek mümkün. Undercut adlı saç modelini yüzünü çok daha zayıf göstermek isteyen ve bununla beraber daha uzun boylu gözükmeyi arzu eden erkekler tercih edebilir.

Kıvırcık saçlı erkeklere tavsiye edilebilecek başka bir saç modeli de son zamanlarda Mohawk ismi ile bilinen yandan ayrılmış saç modeli. Bu modelin de kalın telli saçlara sahip erkeklerde mükemmel durabileceğini söylemek mümkün.

Kıvırcık saçlı erkekler, saçlarının ön kısmını uzun bırakarak kahküllü bir kesim oluşturabilir ve uzunlu kısalı perçemleri ile oldukça hoş gözükebilir. Bu şekle sahip bir saç modelini şekillendirmek içinse piyasada ünlü markaların erkeklere özel olarak çıkardığı saç koruyucu ve şekillendirici köpüklerin tercih edilmesi tavsiye edilebilir.

 

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.