Kına ile Saç Nasıl Boyanır?

Kına ile Saç Nasıl Boyanır?

Kına ile saç nasıl boyanır sorusunu cevaplayacağımız bu yazımızda öncelikle kına’nın özelliklerinden bahsedeceğiz. Tamamen doğal bir saç boyası olarak kullanılan kına maddesi, diğer boyalara alerjik reaksiyon gösterenler için oldukça ideal.

Kına, saçları ayrıca ultraviyole ışınlarından, tozlardan ve hava kirliliğinden de korur. Saçlarınızı kına ile boyamak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken birçok şey vardır. Saçlarınız omuz hizasındaysa 300 gram kadar kına yeterli olacaktır. Bel uzunluğundaysa, 500 gram kınaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Kısa saçlara sahipseniz 100 gram kına işinizi görecektir. Saçlarınızı kına ile boyamadan önce kınanın doğal olduğundan emin olmanız gerek. Doğal olması önemli çünkü saçlarınıza zarar vermek istemezsiniz.

Ülkemizde genellikle kına gecelerinde gelinlerin elini yakmak için kullanılan kına, günümüzde daha da yaygınlaştı ve saçlarda da kullanılmaya başlandı.

Bu sebeple kına ile saç nasıl boyanır sorusu da oldukça merak edilen bir konu haline geldi. Sadece saçlarınıza değil kaşlarınıza da kullanabileceğiniz kınanın doğal olduğundan emin olmanız gerekir. Peki saçlarınızda doğal ve yepyeni bir görüntü oluşturacak kınanın nasıl kullanıldığını biliyor musunuz? Bir miktar süt ve suyu kına ile birlikte metal bir kap içerisinde karıştırdıktan sonra, ellerinize taktığınız eldivenler ile kınayı yaklaşık 8-10 dakika boyunca karıştırın. 12 saat kadar beklettiğiniz kınayı boya kıvamına geldikten sonra saçınıza sürebilirsiniz.

Kına ile Kızıl Renk

Kına ile kızıl renk oluşturmak için kınanızı pancar suyuyla karıştırın. Pancar suyunun miktarını kınaya göre göz kararı ayarlayabilirsiniz. Bu ikili ile saçlarınızda kızıl bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Kına ile Kahverengi

Saçlarınızda kına ile kahverengi bir görüntü oluşturmak için kınanızın içerisine göz kararınıza göre papatya suyu ilave etmelisiniz. Bu sayede saçlarınızda kahverengi bir görüntü oluşacaktır.

blank

Kına ile Bakır Rengi

Kadınların en çok tercih ettiği bakır rengini kına ile oluşturabileceğinizi söylesek ne derdiniz? Evet, bu mümkün. Kına ile bakır rengi oluşturmak için 1 su bardağı suyun içerisinde soğan kabuklarını kaynatmakla başlayın. Ardından hazırlamış olduğunuz kınanın içerisine bu suyu ilave edin. Bu karışım sayesinde saçlarınız doğal bir bakır rengine kavuşacaktır. Kına ile saç nasıl boyanır konusunu öğrendiğinize göre, işleme geçebilirsiniz!

Dantelli Uzun Abiye Gece Elbiseleri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan Altın Sarısı Renk Saç Nasıl Elde Edilir? başlıklı makalemizde altın sarısı saç, farklı saç renkleri ve saç renkleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.