Bronz Kahve Saç Rengi Nasıl Yakalanır?

Bronz Kahve Saç Rengi Nasıl Yakalanır?

Bakımlı saçta daha da parlak ve hacimli bir görünüm veren bronz kahve rengi en çok talep gören renkler arasındadır. Bu renk yalnızca sizin daha güçlü ve otoriter görünmenizi sağlamaz aynı zamanda modele göre sizin daha sevimli ve doğal durmanızı da sağlıyor. Böyle güçlü ve güzel bir saç rengine sahip olmayı kim istemez ki? Özellikle buğday tenliyseniz sizin duruşunuza da daha karakteristik bir bakış katacak olan bu bronz kahve saç rengi nasıl yakalanır merak ediyorsanız sizin sorularınızı hemen cevaplayalım. Bu saç rengini elde etmek çok zor olmadığı için rahatlıkla kendi saçınızda da uygulayabilir ve doğal görünen güzel bir kahverengi saç rengine sahip olabilirsiniz.

Bronz Kahve Saç Rengi Nasıl Yakalanır?

Bronz Kahve Saç Rengi Nasıl Yakalanır?

Bronz kahve saç rengi nasıl yakalanır hemen anlatmaya başlayalım. Bronz saç renginin doğru tonunu yakalamak için boya kutusunun arkasındaki renklere güzelce bakmanız gerekmektedir. Bu şekilde kendi saçınızın üzerine boyadığınızda nasıl bir renk çıkacağı hakkında ön fikriniz oluşmuş olur. Ardından eğer kendi saç renginiz için istediğiniz ton tutmuyorsa saçınıza ön bir boya işlemi uygulayabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen anlatalım. Diyelim ki saç renginiz açık kahve. Açık kahve renginin üzerine bronz kahve rengini uyguladığınızda istediğinizden birkaç ton daha koyu kahve elde edebilirsiniz. Bu yüzden açık kahve saçınızı koyu kumral saç rengini elde etmenizi sağlayacak bir sarı renge boyayın. Saçınız sarı olmak yerine sadece birkaç ton rengi açılacaktır. Ardından en az 2 hafta bekleyin ve sonra bronz kahveyi uygulayın. O zaman istediğiniz sonucu yakalamış olacaksınız.

Aynı şekilde kumral saç rengini de değiştirebilirsiniz. Ancak o zaman sarı tonlar kullanmak yerine koyu kumrala yaklaştıracak renkler seçmeniz gerekmektedir. Kumral saç rengi açık bir renk olduğundan dolayı çok kolay bir şekilde koyu renklere geçiş yapamaz. Kademeli olarak saçı geçirmeniz daha doğru olacaktır. Ayrıca kumral da açık kahve rengi de bronz kahveyi aslında tutan ancak tam istenilen rengi vermeyen renklerdir. Biraz daha açık ya da koyu halini vermektedirler. Bu yüzden saçınız bundan çok daha farklıysa saçınızı ilk önce bu renklere yaklaştırın ve sonradan bronz kahveyi deneyin. Daha uzun bir yol olsa da saçınızın bronz kahve rengini daha iyi tutmasını sağlayacaktır.

Bronz Kahve Saç Rengi Nasıl Yakalanır?

Bronz Kahve Saç Rengine Uygun Saç Modelleri

Bronz kahvenin oldukça güçlü bir renk olduğunu söyledik. Bu renkle uygun olması için saçlarınızın da en az bu rengin verdiği etki gibi güçlü olması gerekir. Saçınızı akmaması için de sizlere başka yazılarda bahsettiğimiz doğal saç bakım önerilerini kullanabilirsiniz. Bu şekilde saçlarınız daha güçlü olacak ve daha hacimli görünecektir. Özellikle uzun saçlıysanız saçınızı bu rengi kullanırken açık bırakmanızı tavsiye ederiz. Büyük dalgaları olan bir saçınız da varsa dışarıya verdiğiniz etki artacaktır. Ayrıca daha güçlü görünmek istediğiniz günlerde saçınızı çok sıkı at kuyruğu yapmanızı öneririz. Bu sayede hem şık hem de daha otoriter görüneceksiniz.

Bronz kumral saç rengini çok rahatlıkla kısa saçlarda da kullanabilirsiniz. Özellikle pixie kesim gibi bir saç şekliniz varsa o zaman çok daha fazla rahat edeceksiniz demektir. Kadınlar arasında oldukça yaygınlaşan bu kısa pixie kesimi sayesinde hem dışarıya daha modern bir görüntü vereceksiniz hem de saçlarınızı rahatça kullanacaksınız. Bu kadar cesur bir saç modeli istemiyorsanız arkadan öne doğru uzayan saç kesimini tercih edebilirsiniz. Pixie kadar cesur olmasa da yine oldukça modern bir saç modeline sahip olacaksınızdır.

Bir önceki yazımız olan Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.