Yüz Tipinize Uygun Kaş Modeli Nasıl Olmalı?

A+
A-
Yüz Tipinize Uygun Kaş Modeli Nasıl Olmalı?

Yüz tipinize uygun kaş modeli, yüz ifadenizin en doğru şekilde oluşmasını sağlar. Kaş modelini oluştururken yalnızca yüz tipine dikkat edilmemeli; aynı zamanda kaş ortasına da özen gösterilmeli. Örneğin kaşlarınızın ortasının çok açık olması, size karşıdan bakan kişilerin kaşlarınızın ortasına odaklanmasına neden olacaktır. Aynı zamanda kaşlarınızın ortasının da çok kapalı olmaması gerekir. Zira çatık kaşlı bir yüz ifadesine sahip olmak istemezsiniz değil mi?

Yüz şekline göre kaş modelleri tercih etmeniz, yeni bir bakışa ve yüz sitiline sahip olmanızı sağlayacaktır.

yüz tipine göre kaş modeli

Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri Nasıl Seçilir?

Saçları şekillendirdiğiniz gibi; kaşları şekillendirmek için de yüz tipini dikkate almalısınız. Yüz hatlarınızı dikkate alarak oluşturduğunuz yeni kaş modeli, tarzınızı tamamen değiştirecektir. En güzel kaş modeli ya da trend kaş modeli; size yakışan modeldir. Herkesin yüz tipi farklı olacağı için, bir başkasına yakışan model size yakışmayabilir. Kendi yüz tipinize göre model oluşturmaya ne dersiniz? Hazırsanız, başlayalım…

Uzun Yüz İçin Uygun Kaş Modeli

Yüzünüz yuvarlak hatlı yüzlere nazaran uzun hatlara sahipse, mutlaka uzun yüz için uygun kaş modeli kullanmanız sizin için yararlı olacaktır. Uzun yüzünü yatay bir şekilde dengelemen, daha şık görünmeni sağlayacaktır. Bu dengeyi sağlayabilmek için; düz bir şekil oluşturarak kaş bitimini de gözlerinin dış köşelerinden geride tutman yeterli olacaktır.

Kare Yüz Şekline Göre Kaş Modeli

Kare yüz şekline göre kaş modeli, sert bir ifade oluşturulmaması için özenli bir şekilde oluşturulmalıdır. Keskin yüz hatlarınızın bulunmasından dolayı; kavisli ve yuvarlak kaş modelleri seçmeniz daha yumuşak bir yüz ifadesine sahip olmanızı sağlayacaktır.

Oval Yüz Şekline Göre Kaş Modeli

Oval yüz şekline sahipseniz, mutlaka ama mutlaka tamamen düz ya da çok kavisli kaşları kullanmamalısınız. Zira oval yüz şekliniz, kavisli ve düz kaşlar ile aşağıya doğru bir eğim gösterecektir. Dolayısı ile bu durum da, yorgun bir yüz ifadenizin oluşmasına neden olacaktır.

Bu durumu engelleyebilmek için; göz şeklinize uygun olan ve maksimum şekilde doğal görünümlü kaş modeli tercih etmelisiniz.

blank

Kalp Şekline Göre Kaş Modeli

Kalp şekline göre kaş modeli, genellikle alnı normalden geniş kişiler için kullanılmaktadır. Yüz şeklinizi kaşlarınız ile dengeleyebilmek için; kaşlarınızı daha kalın kullanabilirsiniz. Kalın ve hafif kavisli modeller, alnınızın yüz şeklinize göre daha orantılı olmasını sağlayacaktır.

Elma Şekline Göre Kaş Modeli

Elma ya da elmas benzerinde bir yüz tipiniz varsa, s formunda bir kaş tipi tercih edebilirsiniz. Zira kavisli kaşlar ya da düz kaşlar yüzünüzün ifadesini bozabilir.

Bir önceki yazımız olan 2020 Fular ve Atkı Modelleri başlıklı makalemizde Atkı modelleri ve fular modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.