Sivilcelere Son: Limonla Sivilce ve Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilcelere Son: Limonla Sivilce ve Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Doğal olarak sivilce tedavisi için sıklıkla kullanılan malzemelerden birisi de limondur. Limon, antibakteriyel olmasının yanı sıra; sivilceleri de kısa sürede kurutur. Daha önceden var olan sivilce izlerinizi limon maskesi ile düzeltebilirsiniz.

Sivilce tedavisi için birden fazla yol ve yöntem bulunmaktadır. Fakat en basiti, evde doğal malzemeler ile yaptığınız tedavilerdir. Zira birçok sivilce ilacı, sivilce tedavisini başarılı bir şekilde tamamlarken; birçok zarar da verebiliyor. Limon içerisinde bulunan asitler, düzenli uygulandığı takdirde yüzde bulunan sivilcelerin kurumasını ve zaman içerisinde dökülmesini sağlıyor.

Cildinizi sıkılaştırmak, gözenekleri gidermek ve sivilcelerinizi yok etmek istiyorsanız, başlayalım…

Sivilcelere Karşı Limon

Öncelikle yüzünüzü ılık su ile masaj yaparak yıkayın. Bu işlem cildinizin yağdan arınmasını sağlamasının yanı sıra, aynı zamanda gözeneklerinizin açılmasını da sağlayacaktır.

  • Limonu temiz bir kap içerisine sıkın
  • Kulak çöpü ya da pamuk alarak, limon suyuna batırın ve yavaş bir şekilde cildinize, sivilcelerinizin bulunduğu noktalara sürün.
  • Yüzünüzün tamamına sürdüğünüze emin olduktan sonra, yaklaşık yarım saat boyunca kurumasını bekleyin.
  • Kuruduğundan emin olduktan sonra, yine ılık suyla cildinize masaj yaparak yıkayın.
  • Bu işlemi haftanın 3 gününde tekrarladığınızda; cildinizde gözle görülür farklılıklar ortaya çıkacaktır.

Dikkat Etmeniz Gerekenler:

  • Yüzünüze limon uygulaması yaparken; yara ya da çizik olan yerlere sürmemeye özen gösterin. Zira bu bölgeler canınızı fazlasıyla yakabilir.
  • Limon sürdüğünüzde dayanamayacağınız kadar yanma ya da acı oluyorsa, limon suyu tedavisini durdurun.
  • Limon sürdükten sonra kesinlikle güneşe çıkmayın, evde bekleyin.
  • Limon uygulaması yaparken; ek olarak herhangi bir madde eklemeyin. Limon ile beraber uygulanan pudra tedavisini aşağıda yer alan başlıkta bulabilirsiniz. Bunun dışındaki maddeler, cildinize zarar verebilir.

Limon ve Bebek Pudrası Maskesi

Limon maskesi uyguladığınız günler dışında, yani haftanın geri kalan 4 gününde yüzünüze bebek pudrası sürebilirsiniz. Bu işlem, sivilcelerinizin çok daha kısa sürede kurumasını ve sivilce izlerinin geçmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda bebek pudrası, cildinizin yumuşamasını ve sivilce oluşumunu da etkileyen faktörlerden birisidir.

Bir önceki yazımız olan Lazer Epilasyon Yapılmalı mı?- Lazer Epilasyon Yaptıranlar başlıklı makalemizde cilt bakımı, güzellik ve Lazer Epilasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.