Kızıl Kahve Saç Modelleri

Kızıl Kahve Saç Modelleri

En popüler renk tercihlerinden olan kızıl kahve hem göz alıcı hem de oldukça kullanışlı bir renk olduğu için özellikle kadınlar arasında oldukça sevilmektedir. Bu kadar sık kullanılan bir saç modeli olduğu için de sizlere bugün kızıl kahve saç modelleri tanıtacağız. Kızıl kahve saç modellerini kendi saçınız kızıl kahve olmadan da kullanabilirsiniz. Bunun nedeni tek belirli bir saç modeli olmamasıdır. Kızıl kahve saç rengi uzun, orta ve kısa demeden her saç boyutuna ve her saç kesimine yakışmaktadır. Saçınızı kızıl rengine boyamak konusunda endişeleriniz varsa o zaman peruk kullanabilirsiniz. Doğal saç rengini çok seven ama yeni saç rengin de denemek isteyenler için peruk oldukça iyi bir çözüm olacaktır. Hem saçınıza boya işlemi uygulamamış olursunuz hem de istediğiniz saç rengini denemiş olursunuz.

Kızıl Kahve Saç Modelleri

Kızıl Kahve Saç Modelleri

Az önce de dediğimiz gibi çok belirli sayıda kızıl kahve saç modelleri yoktur. Her saça oldukça yakışan bu renk hangi model yaparsanız yapın oldukça yakışacaktır. Ancak bizim tavsiyemiz özellikle gür saçı olan kadınların bu rengi denemelerinden yana olacaktır. Bunun nedeni boyadığınız bu renk çok daha dolgun görünecek ve oldukça hoş olacaktır. Ayrıca ince saçlıların da bu boyayı kullanırken dikkatli olmasını öneririz. İnce saçlar boyayla buluştuğunda daha da incelebilmektedir. Bu yüzden kalitesiz ve bilinmeyen boyaları almanızı önermiyoruz. Saçınızdan önce bileğinizde alerjik tepki olup olmadığına ise kesinlikle bakmalısınız.

Kızıl kahve saç rengi özellikle esmer kadınlara yakışıyor. Onların yüzlerini daha canlı ve daha da dikkat çekecek şekilde ortaya koyuyor. Kızıl kahve saç rengi kahverenginin üzerinde kızıl renkler olmasıdır ve bu da özellikle güneşe çıktığınızda saçlarınızın kızıl gibi görünmesini sağlar. Esmer ve kahverengi gözlüyseniz bu saç rengi güneşin altında ışıldarken özellikle gözlerinize de dikkati toplayacaktır. Ancak cilt renginiz esmer olsun olmasın herkeste oldukça güzel duracaktır. Kızıl kahve boyasını kullanmadan önce kendi saç renginiz de oldukça önemlidir. Örneğin kendi saç renginiz oldukça koyu siyahsa o zaman kızıl kahve rengi kendini gösteremeyecektir. Bunun için ilk önce saçınızın rengini açtırmalısınız. Bu işlemi saçınıza zarar verebileceğinizden evde yapmanızı önermiyoruz.

Kızıl Kahve Saç Modelleri

Kızıl Kahve Saç Renginin Bakımı

Kızıl kahve gibi kızıl tonlarının bakımı oldukça zordur. Bunun nedeni kızıl boyanın diğer renklere göre daha hızlı ve kolay akmasıdır. Bu yüzden hem şampuanınızı hem de saç bakım kreminizi boyalı saçlara özel olarak üretilmiş olanlardan almanız oldukça önemlidir. Bu saç rengi oldukça hassas bir renktir. Bu yüzden kullandığının şampuanın kalitesi, yıkama sıklığınız ya da saç bakımı yaparken kullandığınız ısı derecesi gibi şeyler saç boyanızın akma süresini hızlandırabilir ya da yavaşlatabilir. Özelikle her gün saçınızı yıkamak gibi şeylerden uzak durmalısınız ve hem saçınızın hem de boyanın sağlığı için şampuanınızı dikkatli seçmelisiniz.

Kızıl kahve saç rengi kullanın ya da kullanmayın saçlarınızı sürekli şekillendireceğiniz saç modelleri seçmemelisiniz. Sürekli saçınızı şekillendirmek demek saçlarınızı sürekli ısıya maruz bırakmanız demektir. Ya da saçlarınızı sürekli kurutmak da onlara zarar verecektir. Bu yüzden saçlarınızı sürekli şekillendirmemeli ve gereken nem bakımını sağlamalısınız. Ayrıca bunları yaparken saçlarınızı doğru sıcaklıkta yıkamanız da önemlidir. Çok sıcak su saç köklerinize zarar vereceğinden ılık suda banyo yapmalı ve saçlarınız kıvırcıksa özellikle soğuk suyu tercih etmelisiniz. Soğuk suyla yıkayacağınız saçlarınız saçlarınızı hem güçlendirecek hem de kıvırcıklığını arttıracaktır. Bu şekilde saçınızın doğal şeklini daha rahat ortaya çıkarabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Neslihan Atagül Saç Rengi başlıklı makalemizde Neslihan Atagül Saç Rengi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.