Göğüs Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Göğüs Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Günümüzde meme büyütme nedir sorusunu soran çok sayıda insandan söz etmek mümkündür. Vücuduna kıyasla küçük memelere sahip olduğunu düşünen kadınlar alanında uzman kişilerle görüşerek estetik operasyon yaptırır. Göğüslerinin boyutundan memnun kalmayan insanlar arasında yer alıyorsanız siz de profesyonel kişilerle görüşerek meme büyütme ameliyatı yaptırabilirsiniz. Cerrahi operasyon olan bu işlem sayesinde memeleriniz istediğiniz görünüm ve hacme sahip olacaktır.

Meme Büyütme Estetiği

Göğüslerde meydana gelen sarkmaların sebebi yaşlılık, doğum veya kilo kaybı şeklinde örneklendirilebilir. Böyle durumlarda kadınlar vücudunun görünümünden memnun kalmadığı için meme büyütme operasyonuna başvurabiliyor. Kıyafetlerin yakışmadığını ya da kötü görünüme sahip olduğunuzu düşünüyorsanız alanında uzman plastik cerrahlarla görüşerek hizmet alabilirsiniz.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Son zamanlarda meme büyütme estetiği ön plana çıkan bir işlemdir. Kanser sebebiyle memesini kaybeden kadınların başvurduğu bir hizmettir. Meme büyütme operasyonu yaptırmak istediğiniz zaman detaylı araştırma yapmaya özen gösterin. Bu estetik operasyonda implantlar meme kaslarının altındaki dokuya yerleştirilir. Bu sayede memeler daha dolgun ve kalkık görünüme kavuşur.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Tehlike oranı düşük bir operasyondur. Plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirdiğini bilerek hareket etmeniz gerekiyor. Operasyonun temel amacı göğüslerin hacmini artırmak olsa da gerekli durumlarda kaldırma işlemine başvurulur. Vücuda uygun oranlarda memeye hacim kazandırmak burada önemli bir detay olarak karşımıza çıkar.

Göğüs Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Meme Küçültme Kimlere Uygulanır?

Memenin görünümünden hoşlanılmadığı için başvurulan işlemler arasında meme küçültme yer alır. Operasyonun amacı küçük boyuttaki göğüslerin hacim kazanmasıdır. Söz konusu operasyona sadece kadınlar değil, erkekler de başvurur. Meme küçültmenin nasıl yapıldığı konusundaki araştırmalarınız sonucunda merak ettiğiniz soruların cevabını alabilirsiniz. Kimlere yapıldığını öğrenmek istiyorsanız profesyonel kişilerle iletişim kurmanızda sakınca yoktur.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Birçok kişi meme küçültme ameliyatı yaptırmadan önce operasyonun iz bırakıp bırakmadığını araştırmıştır. Böyle durumlarda küçük kesi atıldığı için kalan izin fazla belli olmadığını bilmenizde fayda var. Fiyat araştırması yaparsanız hangi plastik cerrahla anlaşacağınıza karar verebilirsiniz. Fakat araştırmanız gereken tek unsurun meme küçültme fiyatı olmadığını belirtmek gerekir.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Meme küçültme ameliyatının yapıldığı gün hastalar gözetim altında tutulmak amacıyla hastanede yatar. Hastada problem gözlemlenmezse sabah taburcu edilir. Uzmanlar meme küçültme ameliyatından sonra yakın dönemde ağır egzersiz yapılmasını önermiyor. Yataktan çıkmayacak duruma gelinmeyen bir ameliyattır. Plastik cerrahın tavsiyelerine uyulduğu müddetçe iyileşme süreci rahat ilerler.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Halk arasında meme dikleştirme olarak bilinen operasyon tıp sektöründe mastopeksi olarak anılır. Uzmanlar operasyonda iki farklı yöntem tercih ediyor. Hastanın memeleri küçükse meme dokusunun altına silikon yerleştirilir. Büyük memelere sahip hastalarda ise fazla meme dokusu alınır ve dikleştirme işlemi bu şekilde gerçekleştirilir.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Sağlık problemi olmadığı müddetçe meme dikleştirme yaptırmak isteyen hastanın en az 18 yaşında olması gerekiyor. Gebelik ve emzirme döneminde çoğunlukla meme sarkması problemi yaşayan çok sayıda kadın söz konusudur. Sık kilo alıp veren, bu nedenle memesinde sarkma meydana gelen hastalar alanında uzman plastik cerrahlarla iletişime geçerek mastopeksi yaptırır.

Meme Dikleştirme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meme dikleştirme operasyonu geçiren hasta 3 saat sonra beslenmeye ve ayağa kalkmaya başlayabilir. Normal koşullarda ameliyattan sonraki ikinci gün duş alınabiliyor ama doktor tavsiye etmezse sakıncalıdır. Üç gün dolduğunda hasta pansuman ve genel kontrole çağrılır. İhtiyaç duyduğunuz zaman meme dikleştirme operasyonu yapan plastik cerrahlarla konuşarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gebelikte Siz Ne Yerseniz Bebeğinizde Onu Yer başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.