Cilt Rengine Uygun Saç Rengi Seçimi Nasıl Olur ?

A+
A-
Cilt Rengine Uygun Saç Rengi Seçimi Nasıl Olur ?

Cilt rengine uygun saç renkleri

Saç rengini güzel ve alımlı gösteren en önemli kriterlerden biri cilt rengidir. Cilt rengine uygun saç rengi seçimi nasıl olmalıdır, hangi renkler hangi cilt rengine yakışmaz ve yakışır hep birlikte inceleyelim.

Esmer Ten

Esmer tenli bayanlar sarı saç renklerinden uzuk durmalılar.Özellikle açık sarı saç renkleri esmer tonlulara uygun değildir.Ama çok istiyorsanız saç uçlarınızda ombre sarılar veya saçlarınızda sarı balyaj uygulamaları yaptırabilirsiniz.Bakır saç renkleri ve karamel saç renkleri esmer tene uyumlu saç renkleridir.Küllü ve kahve saç renkleride esmerler için uygun saç renkleri arasındadır.Ten rengi çok koyu olan bayanlar kızıl, siyah ve mavi siyah saç renklerini mutlaka denemeliler.

esmer tenlilere uygun sac renkleri

 

Buğday Ten Rengi

Buğday tenli bayanlar açık sarı, platin sarı gibi çok açık saç renklerinden uzak durmalılar.Küllü sarı saç rengi buğday tene uyumlu saç renklerindendir.Açık kahve, kumral ve karamel saç renkleri yine buğday ten rengine uyumlu saçlardandır.

bugday tene uygun sac renkleri

Beyaz Ten Rengi

Beyaz tenlilere çok açık saç renkleri yüzlerini oldukça soluk gösterir., Altın sarı saç rengi, platin, bakır, bakır kızıl, açık kahve saç renkleri beyaz tene yakışan en güzel saç renkleri arasındadır.
beyaz ten rengine uygun sac renkleri

Bir önceki yazımız olan Yağlı Saçlar İçin Evde Doğal Karışımlar başlıklı makalemizde doğal yağlı saç bakımı, evde ve yağlı saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.