Büyük Beden Kıyafet Kombinleri

Büyük Beden Kıyafet Kombinleri

Başka bir büyük beden kıyafet kombinleri ile karşınızdayız. Bugün sizlere birbirinden farklı ve oldukça çekici büyük beden kombinleri göstereceğiz. Büyük bedenli kadınlar için güzel giyinmek biraz daha zor olabiliyor. Ancak bu dediğimiz yanlış anlaşılmasın. Bunun nedeni fizikleri değildir. Bunun nedeni kıyafet modeli açısından büyük bedenliler kendi bedenlerine uygun kıyafetleri bulmasının zor olmasıdır. Uygun kıyafetlerle güzel kombin yapmak zor değildir. Özellikle büyük bedenli kadınlar göğüs gibi pek çok vücut kıvrımını bol bol bulundurmaktadır. Bu kıvrımları iyi kullanmanız için kombin ve giyim önerileri vermeye başlayabiliriz.

Büyük Beden Kıyafet Kombinleri

Büyük Beden Kıyafet Kombinleri

Büyük beden kıyafet kombinleri için ilk önerimiz tabii ki vücut yapınızı tanımak. Anadan üryan bir şekilde aynanın karşısına geçtiğinizde en kilolu bölgeleriniz neresi ve nerde ilgiyi toplamak istediğinizi seçin. Örneğin dar ve sade bir sıfır kol tişört giyip altına ise yüksek bel diz üstünde kloş etek giyebilirsiniz. Bu şekilde göğüsleriniz ön planda olacaktır ve göbeğiniz ise kloş eteğin altında kalacağı için onun daha güzel bir açıda durmasını sağlayacaktır. Ayrıca cepli bir kloş etek bulursanız günlük hayatta oldukça rahat edersiniz. Şimdi ilk konuya geri dönersek vücudunuzu tanırken ekstra önem vermeniz gereken yerlerden biri göğüsleriniz. Doğru beden ve yapıda olan sutyenleri tercih etmeniz oldukça elzemdir. Göğüsleriniz doğru hizada ve sağlamlıkta durmazsa hem siz rahat edemezsiniz hem de kıyafet altındaki duruşu hoş olmayacaktır.

Az önce de dediğimiz gibi vücudu tanımak önemli. Kıyafet kombinleri yaparken elde edilmeye çalışılan görünüm ise kum saati vücut tipine yakın olmaktır. Yani göğüs ve kalçanız hemen hemen aynıymış gibi göstermek ve belinizin inceliğine vurgu yapmak olmalıdır. Eğer bacaklarınız kalın ve kalçanız da büyükse o zaman alt kısmınızı az önce dediğimiz gibi kloş bir etek giyerek gizlersiniz ve üst kısmınızı dar bir tişörtten seçebilirsiniz. Böylece daha dengeli ve göze hoş geleceksinizdir. Diyelim ki omuzlarınız ve göğüsünüz kalçalarınızdan daha kalın. O zaman bol boy friend tarzı bir tişört ve dar kesim bir pantolon işinizi görecektir. Bu şekilde üst kısmınızı gizlerken bacaklarınıza vurgu yapabilirsiniz.

Büyük Beden Kıyafet Modelleri

Büyük beden kıyafetleri alırken dikiş çok önemli. Temiz olmayan ya da yanlış giden bir dikiş oldukça kötü bir görüntüye neden olacaktır. Büyük beden kadınların yaptıkları hatalardan birisi ise farklı ve canlı renkleri, baskıları ve desenleri kullanmaya çekinmeleri. Kilolarınızdan dolayı sürekli koyu giyinmenize gerek yoktur. Aksine vücudunuzda bol bol kıvrım olduğundan renkleri en çok sizin kullanmanız gerekmektedir. Bu şekilde renkli ve desenli giyinmeye başlarsanız oldukça genç bir görünüme de kavuşacaksınızdır. Ancak bu sadece sıcak renklere yönelin ve pastel renkleri kullanmayın demek değildir. Özellikle açık kahverengi bir hırka altına ise beyaz bir tişört ve altına kot pantolon giyebilirsiniz. Klasik olduğu kadar da harika ve uyumlu renklerin birleşimi olacaktır.

Bütün bunlardan en önemlisi ise kendinizi saklamaya çalışmayın ve istediğiniz gibi giyinin. Kusurlu ve nefret ettiğiniz bölgelerinizi kıyafet tarzınızı biraz değiştirerek gizleyebilir ve hatta güzel bile gösterebilirsiniz. Eğer hem üst hem de alt bölgeniz eşitse ya da yakınsa galerimizde gördüğünüz gibi çiçek baskılı kırmızı bol bir elbise giyebilirsiniz. Bu şekilde hem kilolarınızın çoğunu saklayabilir hem de dikkat çekici bir renkte giyinip kendinizi belirgin bir hale getirmiş olursunuz. Büyük beden kombinlerde dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden birisi ise takılardır. Takılarınızı da kıyafetlerinizle yaklaşık aynı tarzda seçtiğiniz sürece sizi kimse  durduramayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Büyük Beden Spor Giyim Kombinleri başlıklı makalemizde Büyük Beden Spor Giyim Kombinleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.