Doğal Makyaj Yapmanın 9 Adımı

A+
A-
Doğal Makyaj Yapmanın 9 Adımı

Günlük hayatta birçok bayanın makyaj yapmış olarak görürüz ama makyajların birbirinden farklı olduğunu kimi makyajların gözümüze çok hoş göründüğünü kimilerinin ise gözümüzü okşamadığını fark ederiz. Burada gördüğümüz fark doğal makyaj ile ilgilidir. Çünkü bazı makyajlar yapay özellik taşır ve çok belli olur. Doğal makyaj ise sanki kendi ten rengimiz gibi hiçbir ürün kullanmadan oluşturulmuş izlenimi yaratır. Doğal makyaj yapmanında önemli adımları vardır. Bu adımları bilmeden doğal makyaja ulaşamazsınız. Doğal makyaj için yapılması gereken 9 adım

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

1) Muhteşem Cilt Rengi : Fondöten,pudra ve kapatıcı alırken çok titiz olmalısınız bunları alırken uygun tonları bulmalısınız. Bronz cilt tonu için koyu renk fondötenler seçmeyin. Kapatıcınızla fondöteninizle  çok az ton farkı olsun. Bir ton açık olması idealdir.
1. başlık
2) Belirgin Kaşlar : Kaşlarınızı belirgin fark edilir hale getirmek için göz farı,göz kalemi ve maskara kullanın. Bu üç makyaj malzemesi gerekeni yapacaktır. Kaşlarınızla saç rengi arasında önemli bir bağ vardır. Bunun için saç ve kaş rengi aynı renk olmalı. Kumral tenli bayanlar koyu renkli tonlar, sarışın  bayanlar ise kahverenginin açık tonlarını kullanmalı.
2. başlık
3) Gözleri Önemseyin :Gözlerinizi ortaya çıkarmalısınız. Göz kalemiyle gözlerinizi ön plana çıkararak doğal makyajı yakalayabilirsiniz.
3. başlık
4) Allığı Az Kullanın : Allığı abartmadan kullanmalısınız. Abartısı yapay durmaktadır. En muhteşem ve doğal allık rengi bej-pembedir. Allığı gülünce gözde belirginleşen ortaya çıkan noktalara uygulamanız gerekmektedir.
4. başlık
5) Işıltılı Dudaklar : Dudakları kesinlikle  es geçmeyin. Dudaklarınıza ışıltı katmak için dudak parlatıcılar uygulayın. Sıcak tonlu rujlar da doğal makyajın ipucudur. Dudakların harika görünmesi için parmaklarınızla dokunma yapabilirsiniz.
5. başlık
6) Kumral Tende Doğal Makyaj :Saç renginiz oldukça siyah veya koyu ise koyu  renk eyeliner ve kiraz tonlarında bir ruj ile doğal makyajın kapısını aralayabilirsiniz. Bunlar sizi harika gösterecektir.
6. başlık
7) Sarışın Bayanlarda Doğal Makyaj : Saç renkleri açık ton olduğu için uyumlu renklerde açık tonlardır. Koyu renkler kullanmayın. Pembe tonları sarışın bayanlarda doğallığı sağlayacaktır. Ruj rengine de dikkat edin. Ruj renginiz parlak pembe renkli olmalı. Saç Rengine Göre Makyaj Tavsiyeleri
7. başlık
8) Kızıl Saçlılarda Doğal Makyaj :Kızıllar altın ve pastel tonlarını kullanmalı. Mavi ve mor renkleri sizleri boğarak yapaylık sağlar. Doğallık için sıcak tonlu ruj ve uyumlu renk bir allık sizi belirginleştirerek mükemmel makyajın kapılarını açacaktır.
8. başlık
9) Harika Nude Makyaj : Makyajda önemli kural gözleri ya da dudakları ortaya çıkarmak ve yüzü yeniden güzelleştirerek dikkat çekmektir. Bu makyajda yüzünüzün her yerini ön plana çıkararak en güzel makyajı bulmuş olacaksınız.
9. başlık

Bir önceki yazımız olan Harika Fotoğraflar İçin 10 Makyaj Tüyosu başlıklı makalemizde 2 dakikada makyaj, 2016 göz makyajı ve 2016 resimli makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.