Kaş Şekliniz Göz Yapınıza Uygun Mu ?

A+
A-
Kaş Şekliniz Göz Yapınıza Uygun Mu ?

Göz Yapısına göre Kaş Şekli Nasıl Seçilir ?

Herkes beğendiği kaş şeklini yaptırıyor. Peki, kaş şeklinizin göz yapınıza uygun olup olmadığını hiç düşündünüz mü? Göz ve yüz yapısına göre kaş şekilleri nelerdir, hangi göz yapısına hangi kaş şekilleri gider öncelikle bunları bilmeniz gerekir.

Bir kaş şekli sizin çok hoşunuza gidebilir fakat bu size uygun olduğu anlamına gelmez. Gözlerinizin yapısına uygun olmayan bir kaş seçimi hem size yakışmaz hem de hoş bir görüntü oluşturmaz. Ayrıca doğru bir kaş şekli seçimi gözlerinizi ve bakışlarınızı daha güzel gösterir.goz sekline uygun kalin kas secimi

Güzellik için en önemli detay kaşlar dır.Kendinize kaş şekli seçerken öncelikle gözlerinizin oval mi, küçük mü yoksa büyük mü olduğuna dikkat etmelisiniz.

Oval göz yapısına sahip olan bayanlar kaşları ise keskin kavisli biçimde alınmalıdır. Yukarı doğru keskin kavisler hem gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkarır hem de seksi bakışlar sağlar.

goz sekline gore kavisli kac
Göz yapınız küçük ise size gidecek en güzel kaş şekli kavisli olan kaş şeklidir. Dümdüz bir kaş yerine kaşlarınıza hafif şekilde kavis vermelisiniz. Kaşlarınızın ucunu daha ince diğer taraflarını da biraz daha kalın alarak kavisli olmasını sağlamalısınız. Böylece küçük olan gözleriniz Kaşlarımızla daha da küçülmez aksine ön plana çıkıp vurgulanır.goz sekline gore kas modeli

Büyük gözlere sahip iseniz kaş şekliniz kesinlikle kalın olmalıdır. Kaşlarınızı incecik almamalısınız. Büyük olan gözler ile dengeyi sağlamak için kaşlarınız kalın olmalı. Kaşlarınızı kalın şekilde aldıktan sonra kaş kalemi ile kaşlarınızdaki boşlukları doldurup daha gür görünmesini sağlamalısınız.

goz sekline gore kas kalinligi nasil olmali

Bir önceki yazımız olan Güzel Bir Cilt İçin Bilmediğiniz 7 Harika Yüz yağı başlıklı makalemizde cilt yağları, doğal ve güzellik hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.