Far Nasıl Sürülür

A+
A-
Far Nasıl Sürülür

Far Nasıl Sürülür

Far sürmek biraz bilgi gerektiren makyaj tekniğidir.Gölgeleri doğru yapmak ve renk tonlarını iyi belirlemek biraz zahmetlidir.Ama far gözleri daha iyi vurgular ve daha anlamlı bakışlar sağlar.Bu yüzden far sürmek makyajın güzelliği için önemli bir tekniktir.

1. Farı iyi Dağıtın

Çekici bir göz makyajı için en önemli kural göz farını iyi dağıtmaktır. Doğru ve iyi dağıtılmayan göz farı gözlerde yapay duur. Bunun daha etkili olması için  yumuşak uçlu bir  far fırçası kullanmalısınız.

far nasil surulur 1

2. Astar Kat Oluşturun

Göz farını uygulamadan önce mutlaka alta astar uygulaması yapmalısınız bunu açık far renkleri ile de yapabilirsiniz.Veye  makyaj bazı ya da fondöten ve pudra kullanarak da uygulayabilirsiniz.

far surme

3. Teniniz ve gözleriniz için uyumlu renkleri seçin

Renk seçimi çok önemli. Gözlerinizin rengini ortaya çıkaracak renkleri seçmelisiniz. Mesela mavi gözlere mavi, bronz, açık kahve uygun olurken yeşil gözlere mor, koyu yeşil ve kahve tonları uyumlu olur. Kahverengi gözler ise kahverengi, yeşil, metalik ve mavi tonlarını seçebilirler.

makyaj

4. Doğru Şekilde Vurgulayın

Kaş kemiğine ve gözlerinizin köşelerine uygulayacağınız açık tondaki far, tüm yüzünüzün aydınlanmasını sağlar.bu yüzden bu bölgelere seçtiğiniz rengin en açık tonlarını seçerek vurgulayın.

far nasil surulur

5. Simli Far uygularken dikkatli olun

Simli göz farları göz çevresindeki probleri daha çok açığa çıkarır.Eğer kırışıklıklarınız ve göz çevresi sorunlarınız varsa krem far deneyin.

 

Bir önceki yazımız olan Yeşil Gözlüler İçin Makyaj Teknikleri başlıklı makalemizde makyaj teknikleri, yeşil göz makyajı ve yeşil gözler için hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.