Yeşil Gözlüler İçin Makyaj Teknikleri

A+
A-
Yeşil Gözlüler İçin Makyaj Teknikleri

Yeşil Gözlüler İçin Makyaj Teknikleri

Yeşil gözlü bayanlar için gözlerinin güzelliğini daha da ortaya çıkaracak makyaj renkleri ve teknikleri ile harika öneriler paylaştık.

Sizde doğru makyaj ve doğru uygulama ile herkesi kendinize hayran bırakabilirsiniz.

Makyaja başlamadan önce  kullanacağınız renkleri iyi bilmelisiniz, ten renginize ve göz renginize de dikkat etmelisiniz! Eğer hangi renkleri kullanmanız gerektiğini ve  nasıl uygulayacağınızı bilirseniz, çok daha vurgulu  ve güzel bakışlara sahip olabilirsiniz. Peki, yeşil gözler için nasıl makyaj yapılmalı

Yeşil Tonları

yesil goz makyaj

Göz renginizi ortaya çıkaracak ve güzel görünmenizi sağlayacak en uyumlu renklerden biride yeşil tonlarıdır. Özellikle koyu yeşilden açığa doğru giden tonlamalar gözlerinizin çok daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

Altın ve Bakır Tonları
Gözlerinize ışıltı  katmak istiyorsanız, bu sezonun  moda makyaj renklerinden  bakır ve altın tonlarını seçebilirsiniz. Göz kapaklarınızın uç kısımlarına doğru ya da göz diplerinizi uygulayacağınız bu ışıltılar  çok daha canlı, ve göz alıcı bakışlara sahip olabilirsiniz.

yesil goz makyaj 1

Göz kalemi – Eyeliner 
Yeşil gözlü bayanlara siyah göz kalemi ya da eyeliner uyumlu olmamaktadır.Kahverengi göz kalemi ve eyeliner  bakışlarınızı daha yumuşatacak ve kullanacağınız far ile de çok daha güzel olacaktır.

Bu arada  daha hoş bir görünüm için, rimelinizin kahverengi  olmasına dikkat edin.

makyaj

Bir önceki yazımız olan Esmerler için makyaj başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.