Sivilceler İçin Doğal Yöntemler

Sivilceler İçin Doğal Yöntemler

Sivilceler için doğal yöntemler nelerdir sorusu hemen hemen herkes tarafından merak edilmektedir. Stres, yağlanma, ilaçların yan etkileri ve hormonal rahatsızlıklardan dolayı meydana gelen sivilceleri çeşitli doğal yöntemler ile yok etmek mümkün. Siz de bu yöntemlerle evinizde kolayca sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. İşte, sivilceler için doğal yöntemler;

Temizlik

Sivilceler için doğal yöntemler uygulanmadan önce önemli olan diğer şey cilt temizliğidir. Cilt temizliği düzenli olarak sağlanmadıkça sivilceler oluşmaya devam edecektir. Önereceğimiz maskeleri uygulamadan önce temizlik aşamasına dikkat etmeli ve cildinizi güzel bir şekilde temizlemesiniz.

Yoğurt maskesi

Sivilceler için uygulayacak olduğunuz yoğurt maskesi ile sivilceler dışında sivilce lekelerine de elveda diyeceksiniz.

Malzemeler

-1 yemek kaşığı yoğurt

-1 çay kaşığı limon suyu

Malzemeler güzel bir şekilde karıştırıldıktan sonra cilde uygulanır. Yaklaşık 15-20 dk kadar bekletildikten sonra ılık su ile temizlenir. Maskenin alerji riskine karşı cildin ufak bir kısmında test edilmesi gerekmektedir.

Çay ağacı yağı

Çay ağacı yağı uygulanması son zamanlara damgasını vurmuş olan bir yöntemdir. Birçok kişi tarafından sivilceler için uygulandığında olumlu sonuçlar alındığı belirtilmiştir. Bununla birlikte anti bakteriyel özelliğe sahip olan yağı sizler de sivilceleriniz için kullanabilirsiniz. Seyrelttiğiniz çay ağacı yağını sivilceleri bölgelere sürün. Birkaç saat geçmesinin ardından o bölgeyi durulayın. Çay ağacı yağı seyreltmeden kullanılırsa ciltte tahrişe neden olabileceğinden dolayı seyreltilerek kullanılması önerilmektedir. Yağı, kulak çubuğu yardımı ile sürebilirsiniz.

Kuru Maya Maskesi

Kuru maya maskesi ile sivilce sorunlarına pratik çözümler sunulmaktadır. Maya maskesi sivilceler için doğal yöntemler arasında en bilindik metotlardan bir tanesidir. Hazırladığınız kuru maya maskesi ile bir yandan cildinizi beslerken bir yandan da sivilcelerin kurutulmasını sağlayabilirsiniz.

Malzemeler

Yarım paket kuru maya

Yeteri kadar su

Maske kıvamına gelene kadar malzemeleri karıştırın. Ardından maskeyi cildinizde 15-20dk kadar bekletin. Daha sonra ılık su ile durulayın. Maskeyi cildiniz düzelene kadar haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi ile sivilceler üzerine etkili olan bir tonik elde edebilirsiniz. Elma sirkesini gerekli miktarda su ile seyrelttikten sonra cildinize pamuk yardımı ile günde 2 kez uygulayabilirsiniz. Hassas cilde sahip kişiler günde 1 kez de bu işlemi yapabilir.

Güneş lekesi nasıl geçer başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan Güneş Lekesi Nasıl Geçer başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.