Güzel Bir Cilt İçin Gerekli 10 Cilt Ürünü

Güzel Bir Cilt İçin Gerekli 10 Cilt Ürünü

Harika bir cilt için farklı cilt ürünlerine ihtiyacınız vardır.Bu cilt ürünlerinin her biri başka bir cilt problemi için kullanılmaktadır.Harika ve güzel bir cilde sahip olmak sanıldığı gibi kolay değildir.Yapılması gerekli kurallar ve kullanılması gerekli ürünler vardır.Sağlıklı ve parlak cilt için ilk önce sağlıklı beslenmeli ve bol su içmeliyiz.Bu kuralı uyguladıktan sonra hem bakım,hem de cilt sorunlarının azaltılmasının ve yok edilmesinde kullanmamız gereken ürünler vardır.

Bu ürünleri de doğru ve düzgün bir şekilde kullanırsak bizlerde sivilcesiz,kırışıksız,canlı bir cilde sahip olabiliriz.Hiçbir bayan yoktur ki güzel bir cilde sahip olmak istemesin.Eğer cildimiz problemli ise bizim diğer güzellik unsurlarımızı da gölgeler. Bir nevi güzel olmamızın ilk adımı cilt güzelliğinden başlar.Cilt bakımı bireyseldir kişiden kişiye değişiklik gösterebilecek bir durumdur.Genel kuralların aynı olmasından ziyade büyük farklılık olmadan kendi bireysel ihtiyaçlarına göre uygun cilt ürünlerini kullanmalıdır.

Cilt ürünleri kullanmamızın sebebi stres,çevre kirliliği,hava kirliliği hastalıklardır.Bu sebepler zamanla cildimize zararlar verir.Bu zararları azaltmak ve önlemek içinde piyasadaki kullanmamız gereken cilt ürünlerini alırız.Yaşın da cildimize etkisi büyüktür yaş geçtikçe cildimizde vücudumuz gibi yaşlanıyor.Bu yaşlanma etkisini minumuma indirmek bu ürünleri kullanmaktan geçiyor.Güzel bir cilt hedefinize ulaşmak için size yardımcı olacak cilt bakım ürünlerini sıralıyoruz.

1) Cilt Temizlik Ürünleri : Cildimizi temizlemek için yapılacak ilk kuraldır.Gün içerisinde hava ve çevre kirliliği,makyajlar cildimizin kirlenmesine neden olur.Cildimize nefes aldırmak ve gözenekleri açmak için cilt temizlik ürünlerini kullanmalıyız.Cilt temizlik ürünlerinin sabah ve akşam olmak üzere günde en az iki kere uygulamamız gerekir.Cilt temizlik ürünü seçerken cilt tipinize göre seçin.Kuru bir cilde sahipseniz jel şeklindeki temizleyicileri kullanabilirsiniz.Yağlı bir cildiniz varsa köpüklü temizleyiciler ideal olacaktır.Temizlik ürünlerinin doğal ya da organik olmasına dikkat edin.Temizli ürünlerinin kaliteli olması önemlidir.Yoksa yarar yerine zarar getirebilir.
1. başlık
2) Tonik : Hasarlı cildi onarmak için,cildi temizledikten sonra kullanılır.Genç ve parlak bir görünüm vermek için tonik olmazsa olmaz cilt ürünlerindendir.Tonik cildi temizledikten sonra uygularsanız cildinizin taze ve pürüzsüz bir görünüm alır.Ayrıca kötü ciltlerin nefes almasını sağlar.Makyaj izlerini çıkarırken de herhangi bir kızarıklık oluşturmaz.Cilt tipinize göre tonik seçmelisiniz.Doğal besinlerden de tonik oluşturabilirsiniz.
2. başlık
3) Cilt Soyucu : Cilt üzerindeki ölü derilerden kurtularak cilt renginin canlı ve güzel olmasını sağlayan üründür.Cilt soyucu taze,sağlıklı,genç görünmek için cildin yenilenme sürecini hızlandırır.Genellikle ince çizgilerden kurtulmak ve kızarıklık,siyah noktaları düzeltmek içinde sıklıkla kullanılır.Cilt üzerinde kusurları gidererek düzgün bir görünüm sağlar. Ayrıca bu ürün kolojen miktarını artırarak yaşlanma karşıtı olarak kullanılır.Hassas cilde sahip olanlar dikkatli kullanmalıdır.

Close-up of beautiful young woman removing old damaged skin from her face

4) Nemlendirici : Cildin sürekli neme ihtiyacı vardır.Sadece bol su içmek cildi nemlendirmeye yetmez.Sizlerde ekstra bir nemlendirici kullanmalısınız.Makyaj,çevresel etmenlere ve güneş ışığına karşı cildi koruyucu bir üründür nemlendirici.Nemlendiricinin içindeki antioksidanlar,serbest radikallerle savaşarak cilde istediği enerjiyi ve sıklığı verir Yağlı cilde sahip olanlar su bazlı nemlendirici kullanmalı.Kuru cilde sahip olanlar yoğun nemlendirici içeren ürünleri kullanmalı.Nemlendirici seçerken içinde paraben içermeyen ürünleri tercih edin.Ürünlerin üzerinde paraben içerip içermediği yazar.Evinizde de doğal ürünlerden nemlendirici yapabilirsiniz.
4. başlık
5) Gece Kremi : Gündüz kullandığımız nemlendiriciler cildimizi korurken geceleri kullanacağımız kremlerde yaşlanma karşıtı olarak görev yapar .Yüzdeki alın ve dudak çizgilerini doldurarak yaşlandırmayı önler.Geceleri bu krem derinlemesine etki ederek güzel sonuçlar verir.
5. başlık
6) Göz Kremi : Gözlerimiz çok ama çok önemlidir.Göz altı ve çevresi için göz kremlerine ihtiyaç vardır. Göz altı ve çevresini nemlendirerek yağ ve su ihtiyacını giderir.Göz çevresi daha hassas ve ince olduğu için ekstra bir ürün olan göz kremi kullanılır. Göz altındaki koyu renkli halkaları hafifletir ve giderir.Göz kremi gözün daha canlı ve etkili bir şekilde görünmesini sağlar.
6. başlık
7) Yüz serumu : Serumlar artık her yerde bulunabilir ürünler oldu.Cildiniz için vitaminler ve aktif maddeleri içeren serumlar cilt hastalıklarını önlemede ve iyileştirmede kullanılır.Cildimizdeki kuruluğu,sıklık eksiliğini,siyah noktaları, kırışıklıkları iyileştirir.Kuru cilde sahip olanlar yağlı serum kullanmalıdırlar.Yağlı cilde sahip olanlar ise glikolik asit veya retinol olan ürünü kullanmalıdırlar.
7. başlık
8) Cilt Yağı : Uçucu yağlar her zaman cildiniz için önemlidir.Cildin güzelleşmesi için yağ asitlerine ihtiyaç vardır.Bu yağlarda vücut tarafında üretilemez. Cilt için kullanılacak yağlar argan yağı,jojoba yağı,avakado yağı,kayısı çekirdeği yağı gibi yağları kullanabilirsiniz.Bu yağları günlük uygulayabilirsiniz cildinize pürüzsüzlük ve ışıltı katacaktır.Bu yağlarda anti-aging maddeleri de mevcuttur.Bu madde de cildi gençleştirici özelliğe sahiptir.
8. başlık
9) Cilt Maskeleri : Bu bir klişe gelebilir ama yüz maskeleri rahatlatıcı,temizleyici,düzgünleştirici etkiye sahiptir.Evde kullanacağımız iyi bir üründür.Ciltteki kan dolaşımını artırır.Ayrıca yenileyici yüze nemi getirmek ve detoks için kullanılabilir.
9. başlık
10) Güneş Koruyucu : Güneş kremi, günümüzde güneşin zararlı etkilerini önlemek için kullanılır.Atmosferin delinmesiyle beraber güneşin zararlı etkisi artmıştır.Bunun içinde gölgede bile olsak güneş koruyucu kullanmalıyız.Güneş kreminin içinde SPF denilen  kimyasal madde olmalıdır. SPF güneşin zararlı ışınlarını tutar.Kırışıklıklar,çiller,renk ve pürüzlü bir cilt dokusundan korunmak için güneş kremi kullanılmalıdır. Özelikle yaz günlerinde günde 3-4 defa cildinize uygulamalısınız.Güneş koruyucunun faktörü de fazla olmalıdır.
10. başlık

Bir önceki yazımız olan Parfümü Vücudumuzun Neresine Sıkmalı? başlıklı makalemizde en iyi bayan parfüm, etkileyici parfümler ve etkili parfüm hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.