Sivilceler İçin Pudra Maskesi

Sivilceler İçin Pudra Maskesi

Sivilceleri yok etmenin, sivilce izlerini geçirmenin birden fazla yolu bulunuyor. Fakat bizler bugün sizlere en sağlıklı yöntem olan sivilceler için pudra maskesi yönteminden söz edeceğiz. Herhangi bir zararı olmayan bu maske, kısa süre içerisinde cildinizin sıkılaşmasını, gözeneklerinizin kapanmasını ve sivilcelerinizin kurumasını sağlayacaktır. Dahası, sivilceleri kurutmasının yanı sıra; makyajınızı sabitlemek için dahi kullanabilirsiniz.

Pudra Maskesi Ne İşe Yarar

Pudra maskesi, birçok kullanım alanına sahiptir. Bu alanlardan birisi; makyaj öncesi kullanım ile makyajın sabit kalmasıdır. Buna ek olarak, gün içerisinde cildinizin yağlanarak makyajınızın dağılmasını da önlemektedir. Pudra maskesi, aynı zamanda sivilcelerin kuruması ve bir daha oluşmaması için de sıklıkla kullanılmaktadır. Cildiniz yağlıysa, sivilce ve akne eğilimi varsa; pudra maskesi ile tüm bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Pudra Sivilceleri Kurutur Mu?

Pudra, düzenli olarak kullanıldığı takdirde sivilceleri kurutmaktadır. Herhangi bir şekilde yan etkisi bulunmayan bu maske, haftanın 7 günü kullanılabilir. Fakat sivilcelerinizi kurutmak için kullanıyorsanız dahi; haftanın maksimum 5 günü kullanmanızı tavsiye ederiz. Zira yağ dengesinin bozulmaması için; belirli bir sürede kullanmanız gerekir.

Limon ve Pudra Maskesi

Limon ve pudra maskesi, doğru şekilde uygulandığı takdirde sivilcelerin oldukça kısa süre içerisinde kurumasını sağlayacaktır.

Limon maskesi ile ilgili yayınladığımız şu içeriğimiz de ilginizi çekebilir – Limonla sivilce ve sivilce izleri nasıl geçer?

Limon ve pudra maskesi tarifi;

Öncelikle temiz bir kabın içerisinde limon sıkın ve üzerine orta kıvamda olacak şekilde pudra ekleyin.

  • Yüzünüzü ılık suyla, yavaş ve masaj yaparak yıkayın.
  • Yüzünüzü tamamen kuruladıktan sonra, yaptığınız karışımı temiz elleriniz ile ya da pamuk ile yüzünüze uygulamaya başlayın.
  • Göz çevrenize dikkat ederek, yüzünüzün tamamına uygulayabilirsiniz.
  • Yaklaşık olarak 30 dakika boyunca tamamen kurumasını bekleyin.
  • Tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra, yine ılık su ile yüzünüzü masaj yaparak yıkayın ve kurulayın.

Bu işlemi haftada 3-4 gün boyunca uyguladığınız takdirde; kısa süre içerisinde sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Sivilcelerden kurtulmanın yanı sıra, var olan güneş lekeleri – sivilce ve akne lekeleri de bu şekilde geçebilir.

blank

Eğer pudra bulamadıysanız, yalnızca limon ile sivilce maskesi yapabilmek için; şu içeriğimize de göz atabilirsiniz – Limonla sivilce maskesi nasıl yapılır?

Bir önceki yazımız olan Sivilcelere Son: Limonla Sivilce ve Sivilce İzleri Nasıl Geçer? başlıklı makalemizde limon maskesi ve Limonla Sivilce ve Sivilce İzleri Nasıl Geçer? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.