Vücut Tipine Göre Kıyafet Seçimi !

Vücut Tipine Göre Kıyafet Seçimi !

Vücut şekline göre nasıl kıyafetler seçmeli, nasıl elbise ve etek giyinmeli uzmanlarının yazılarını sizler için inceledik.Vücut şekline göre giyinmek her zaman bizi olduğumuzdan çok daha güzel ve şık gösterir.Peki siz hangi vücut tipinize sahipsiniz ve vücut tipinize uygun giyiniyor musunuz? Asla giymemeniz kıyafetler ve kesimleri nelerdir yazımızda bulabilirsiniz.

Kilolu ve toplu bayanlar ; Kilolu ve toplu bir bayansanız vücut şeklinize uygun giyinerek olduğundan daha zayıf ve iyi görünebilirsiniz.Kilo orantınız vücudunuzda dağılmış sa orantısız vücut hatlarına sahip kişilere göre daha şanslısınız.Sizin için alt ve üst ayrı kıyafetler seçmeniz daha iyi görünmenizi sağlayacaktır.Bol paça pantolanlar, kumaş pantolonlar, vücudunuza oturan bluzlar, üstü dar alta doğru bol olan kot pantolonlar ve spor kesim pantolonlar sizin vücudunuza göre en ideal tercihlerdir.Daha abiye tarzı kuyafet seçimleriniz de ise boyuna çizgileri olan elbiseler, minik desenli elbiseler koyu mavi, koyu kırımızı gibi bileğe kadar inen uzu elbiseler seçebilirsiniz.Vücut şekline göre elbise seçimi için tıklayınız

buyuk beden abiye ellbise 2014

kilolu bayanlar nasil pantolon giymeli

kilolu bayanlara nasil giyinmeli

Bel bölgesi kalın olan ve göbekli olanlar nasıl giyinmeli; Kalın bel, geniş omuzlar ve hemen hemen geniç bir kalça vardır.Bel bölgesi türk kadınlarının en büyük sorunlarındandır.Beli kalın olan bayanlar daha çok kemer kullanabilecekleri veya bel kısmı oyuntulu kıyafetler seçmelilier. Böylece Bel kısmı olduğundan daha ince görünecektir.Dur bluzlar ve gömlekler, asimetrik kesim bluz ve üstlerde size çok yakışacaktır.

beli kalin olanlar nasil giyinmelidir

Üstü ince altı kalan olan armut vücut tipine sahip olanlar ; Kalın kalça, basen ve şişman poponuz varsa vücudunuzun üst kısmı da ince ise nasıl giyinmeniz gerekir yazımızı okumaya devam edin! Sizin en yakın kıyafetiniz elbise ve eteklerdir.Basen ve kalçayı belli etmeyecek göbek kısmı robalı alta doğru geniş inen etek ve elbiseleri seçmelisiniz.Eğer Dar etek ve elbise düşünüyorsanız altına mutlaka yüksek topuklu bir ayakkabı giymelisiniz.Bu şekilde beliniz ince üstünüz dar ve kalçanız da kendini çok belli etmeyecek seksi bir tarz elde edeceksiniz.Üst kıyafetlerinizi dar alt kıyafetlerinizi ise bol olmasına özen gösterin.Boyundan bağlı şirin yazlık elbiseler size çok yakışacaktır.

ustu ince alti kalin vucut tipleri nasil giyinmeli

Üstü ve altı kalın beli ince olanlar (Kum saati Vücut Tipi) ; Bel kıvrımını saklayan kıyafetleri asla giymeyin yoksa oldukça kilolu görünebilirsiniz.Mutlaka belinizi ince gösteren elbiseler, etekler ve pantolonlar tercih edin.Bu yüzden iki parça kıyafetler size daha uygun olabilir.

beli ince olan bayanlar nsil giyinmeli

Minyon tipli olanlar ; Minyon vücut tipli bayanlar pantolon olarak bilek boy boru paça pantolonları tercih etmeliler.Etek boyuda yine kısaltılmış ve vücut ile orantılı olmalıdır.Üst kıyafet seçimleriniz de kare yaka bluzlar ve tşörtler tercih edin.Kol kısmı daha kısa olan bluzlar size daha uygundur. Straples bluzlar ve elbiseler ise omuzlarını geniş göstermek için harika kıyafetler arasında olduğunu unutmayın.Düğün ve özel günler için straples  uzun bir elbise ve altına giyeceğiniz yüksek topuklu bir ayakkabı sizi çok daha şık ve çekici gösterecektir.

minyon tipli bayanlar nasil giyinmeli minyon tipliolanlar nasil giyinmeli

Bir önceki yazımız olan Vücut Şekline Göre Elbise Seçimi Nasıl Olur başlıklı makalemizde elbise, nasıl giyilir ve nasıl seçilir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. blank Dudu dedi ki:

    İsmim dudu belim geniş nasıl kıyafet gitmeliyim. Boyun 1.73 kilo 55
    Simdiden Teşekkürler 🙂

  2. blank pakis dedi ki:

    1.62 boy. 68 kilo.. göbek ve göğüs bölgesinde fazlalıklar birikmiş durumda.
    nişanım için kıyafet bakıyorum. nasıl modeller bana uygun olur?