Manikür Ürünleri Nelerdir? Nasıl Seçilir?

Manikür Ürünleri Nelerdir? Nasıl Seçilir?

Manikür ürünleri nelerdir nasıl seçilir sorusunun cevabını vermeden evvel manikürün ne olduğunu bilmek gereklidir. Manikür kısaca el ve tırnak bakımı demektir. Ancak bu bakımın detayları ve incelikleri vardır. Manikür bakımı genellikle alanında uzman, profesyonel kişiler tarafından yapılır. Manikür yaptıran kişiler her ne kadar evde kendileri yapsa da uzmanların yapmış olduğu manikürler daha farklı olur.

Manikür

Manikür Ürünlerinde Neler Bulunur?

Manikür ürünleri genellikle set halinde satılan ürünlerdir. Bu ürünler güvenilir markalar tarafından satışa sunulmuştur. Ancak güvenilir markaların yanında merdiven altı olarak tabir edilen ürünler de piyasada bulunur. Güvendiğiniz bir yerden bu ürünleri temin edebilirsiniz. Manikür ürünleri nelerdir nasıl seçilir dendiği zaman bilinmesi gerekenler şunlardır;

  • Tırnak makası; manikür setinin olmazsa olmazları arasındadır. Tırnakları uzun tercih edenlerin yanı sıra kısa tırnaklar tırnak sağlığı açısından daha faydalıdır. Özellikle tırnakların güçlenmesi için düzenli kesilmesi önemlidir. Tırnak makası da tırnak kesiminin yapıldığı bir alettir.
  • Tırnak fırçası; tırnak temizliğinde kullanılan manikür aletlerinden birisidir. Evde manikür yapıyorsanız sabunlu suya tırnak fırçasını batırarak temizlenmesini sağlayabilirsiniz.
  • Tırnak törpüsü; tırnakların törpülenmesi ve şekil alması için kullanılan malzemelerden biridir. Özellikle tırnakların şekillerinin bozulmaması için manikür işlemi esnasında tırnak törpüsünün kullanılması oldukça önemlidir.
  • Kronk; diğer adı tırnak eti iticidir. Tırnaklara manikür yapmadan evvel eller yumuşatılarak tırnak etinin geri itilmesi sağlanır. Bu şekilde daha zarif ve hoş ellere sahip olabilirsiniz.
  • Tırnak eti makası; tırnakların kenarında bulunan etlerin kesilmesinde kullanılan önemli bir manikür aletidir. Bu noktada dikkatli olmak gereklidir zira tırnakların etleri yanlış kesilirse can acıtabilir.
  • Tırnak eti pensi; tırnak eti makası ile kesilen yerlerde kalan ufak hataların giderilmesinde bu manikür aleti kullanılır.

Manikür

Manikür ürünleri nelerdir nasıl seçilir dendiğinde öncelikle manikür yapılacak alet ve manikür yapacak kişi önemlidir. Bu nedenle manikür aletlerinizi profesyonel bir yerden seçmelisiniz. Evde manikür yapacaksanız tırnak eti kesiminde dikkatli olmalı çok derinden kesmemelisiniz.

Manikür Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Manikür yaptıracakların bilmesi gereken en önemli husus manikür aletlerinin kişiye özel olmasıdır. Manikür yaptırırken gideceğiniz yere kendi ürünlerinizi götürün. Ayrıca daha hijyenik olması açısından kendi el havlunuzu götürmeniz daha doğru bir tercih olabilir. Manikür yaptırmak için gideceğiniz yerin profesyonel bir güzellik salonu ya da kuaför olmasına özen gösterin.

Manikür

Bu şekilde manikürün daha doğru bir şekilde yapılmasını sağlarsınız. Manikür yaptırırken bir başka önemli hususta kullanılan nemlendiricidir. Nemlendirici seçiminde daha doğal ve içeriği güvenilir olan nemlendiricileri kullanabilirsiniz. Manikür yaptırırken mutlaka ellerinizi ve tırnaklarınızı yumuşatın. Çünkü manikür esnasında etler ve tırnaklar yumuşamazsa sizin açınızdan can yakıcı bir manikür işlemi olabilir. Bu nedenle manikür ürünleri nelerdir nasıl seçilir sorusu kadar manikür esnasında yapılacak işlemde önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Sivilceler İçin Pudra Maskesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.