Boyun Kırışıklıkları İçin Maske

Boyun Kırışıklıkları İçin Maske

Tüm bayanların korkulu rüyasıdır kırışıklıkları. Ama bir farkla boyun kırışıklarımızı daha çok önemseriz. Çünkü yaşımızı hemen belli eder. Ki biz bayanlar doğum günümüzde yaşımızı söylemekten çekinirken. Bir de gün içerisinde en çok hareket eden bölgelerimizden biri olduğu için kırışmaya daha meyillidir. Bunun için bazı maskeler faydalıdır. Ama şöyle yanlış bir inançta olmasın kökten çözüm değil eskiye oranla biraz daha azaltır. Bunları uygularken boyun kaslarınızı kasıcı diriltecek egzersizleri yapmakta da fayda var. Yanı sıra beslenmemize özellikle organik beslenmeye dikkat etmeliyiz. Bitkisel ürünlerden yapılan maskelere vücudumuz daha çabuk yanıt veriyor. Rahatlatıcı etkisiyle arındırıyor. İlk olarak muz maskesi tarifi veriyoruz.

Bir tane küçük muzu ezdikten sonra içine bir tatlı kaşığı gül suyu dökerek iyice karıştırıyoruz. Ve kırışan bölgelerimize masaj yaparak sürüyoruz. Bir saat bekledikten sonra ılık suyla duruluyoruz. Bitkisel maske içerisinde nemlendirici özelliği en fazla olan ürün kuşkusuz baldır. Bir ölçü balı ve bir ölçü gliserini bir kapta karıştırınız. Gece yatmadan önce boynunuzdaki kırışık bölgelere sürünüz ve yatınız. İsterseniz yatağınıza bulaşmasın diye bir şey sarıp uyuyabilirsiniz. Sabah kalktığınızda ılık su ile bol bol durulayın. Benim tavsiyem bu maskelerin yanında günlük olarak boynunuzu kasma ve gevşetme egzersizleri yapın. Hem maskeleri daha yararlı hale getirirsiniz hem de boyun içerisinde yaşa bağlı kireçlenmenin etkisinden kurtulursunuz.

 

Bir önceki yazımız olan Yeşil Gözler İçin Makyaj Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde göz makyajı, makyaj ve makyaj teknikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.