Cilt Neden Kırışır?

Cilt Neden Kırışır?

Cilt neden kırışır sorusu birçok kişinin kafasını kurcalıyor. Özellikle de yaslamasını geciktirmek ve cildin genç yapısını korumak isteyen kişiler cildin kırışma nedenlerini bilerek bu doğrultuda hareket edebilirler. Cildin kırışma nedenlerine karşı tedbir almak cildin daha geç  kırışmasını sağlar.  Böylelikle de cildin genç yapısı korunabilir ve yaşlanma belirtilerine karşı savaş açılabilir.

Cildin Kırışma Nedenleri

Ciltlerini uzun zaman boyunca diri ve genç tutmak isteyen kişiler Cilt Neden Kırışır? hakkında bilgi sahibi olarak bu nedenlere savaş açabilirler. Bu nedenlere karşı cildi korumak cildin daha uzun süre genç kalmasını sağlar.

Cilt Neden Kırışır?

Güneş Işınlarının Cilde Etkisi

Cilde gelen zararlı güneş ışınları cildin yaşlanmasına ve kırışmasına neden olur. Güneş elbette ki cildimiz için olmazsa olmazdır. Bunun için güneşin zararlı ışınlarına karşı korunarak güneş ışığından faydalanmak gerekir. Bunu da gerek yaz gerekse kış aylarında SPF içeren nemlendiriciler kullanarak sağlayabilirsiniz.

Sigara İçmenin Cilde Zararlı Etkileri

Sigara içmek vücuttaki kolajeni azaltmaktadır. Kolajen cildimiz için son derecede gereklidir. Cildin yaşlanmasını önlerken bir yandan da saçları ve tırnakları güçlendirmektedir. Sigara içmek vücudumuzda kolajeni azaltmasından dolayı cildin kırışmasına ve yaşlanmasına da neden olmaktadır.

Cilt Neden Kırışır?

Mimiklerin Yaşlanmaya Etkisi: Cilt Neden Kırışır?

Yüz mimikleri yapmak özellikle de ciltteki kırışıklıkların daha derin bir hale gelmesine neden olur. Özellikle de gözleri çok kısarak bakmak, kaşları çatmak, sinirlenmek ve gülmek gibi mimikler ciltte derin kırışıklıkların meydana gelmesini sağlar.

Kırışıklıkları Önlemek İçin Neler Yapılabilir?

Cildinizi uzun süre genç ve diri tutmak için kırışıklıkları önlemek mümkün. Bunun için öncelikli olarak cildin kırışmasını sağlayan nedenlere karşı tedbirli davranmak gerekiyor. Cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı korumak, sigara içmemek ve mimiklere dikkat etmek cildin kırışmaması için alınabilecek önlemler.

Cilt Neden Kırışır?

Tüm bunların yanında su içmenin de kırışık oluşumunu engellemede oldukça faydası vardır. Cildi içeriden nemli tutabilmek adına su içmek son derecede gereklidir. Su içmenin dışında cildin özellikle de geceleri nemlendirilmesi son derecede etkilidir. Nemli ciltlerde kırışıklık oluşumu daha az ve geç görülen bir durumdur. Kırışıklıklarla savaşmanın en etkili yolu cildi hem dışarıdan hem içeriden nemli tutmaktır. Bu da nemlendirici kullanmak ve su içmekle mümkündür.

Kumral saç rengi kimlere yakışır başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan Ayak Bakım Kremleri - En İyi Krem Önerileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.