Alın Germe Ameliyatı Nedir ve Nasıl Yapılır?

A+
A-
Alın Germe Ameliyatı Nedir ve Nasıl Yapılır?

Yüzümüzde en çok sorun yaşadığımız yerlerden biri olan alnımız bize alın germe ameliyatı nedir ve nasıl yapılır sorusunu merak ettiriyor. Yaşlandıkça kırışan, jest ve mimikler sebebiyle çizgiler oluşan alnınızdan şikayetçiyseniz siz de bu ameliyatın nasıl yapıldığını merak ediyor olabilirsiniz, ki şuan bu yazıyı okuduğunuza göre merak ediyorsunuz demektir. Alnımız hemen kırışan bir bölge olmasına karşın aynı zamanda estetik konusunda avantajlı bir bölgemizdir. Bu konuda hızlı sonuçlar alınabildiği için içinizi ferah tutabilirsiniz. Eğer kişinin yaşı ve sağlığı alın germe ameliyatına engel değilse ve botoks, dolgu gibi işlemlerden sonuç alınamadıysa alın germe ameliyatı yapılabilir.

Alın germe ameliyatının tanımını yapacak olursak; Alında oluşan kırışıklıklar, yatay ve kaş aralarındaki dikey çizgiler, kaş kenarlarındaki kırışıklıkların yok edilmesi için yapılan işleme alın germe ameliyatı denir. Alın germe ameliyatı nedir ve nasıl yapılır sorusunun nedir kısmını öğrendiğimize göre, nasıl yapılır konusuna gelelim.

Alın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Alın germe ameliyatı nasıl yapılır sorusunun cevabı şöyledir; Alın derisi iki şakak arasında bulunan bir parça ile kaldırılır. Alında meydana gelen çizgiler ve kırışıklıklara sebep olan kaslar’a işlem yapılır. Göz çukurunun üst kısmında bulunan kemiğin kemerinden bırakılan alın derisinin fazlası atılır ve işlem tamamlanır.

Alın Germe Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir diğer merak edilen soru ise alın germe ameliyatından sonra nelere dikkat edilmelidir sorusudur. Cerrahların belirttiğine göre özellikle dikkat edilmesi gereken bir konu yoktur fakat tabii olarak alna bir darbe almamaya dikkat edilmelidir. Bunun dışında kişi sigara kullanıyorsa, sigaraya hemen başlamamalıdır.

blank

Alın Germe Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

Peki alın germe ameliyatından sonra iz kalır mı? Bu konuda alın germe ameliyatının yapılma şeklinin önemli olduğunu söyleyebiliriz. Ameliyat endoskopik ve saç ile alnın birleştiği noktadan yapılabilmektedir. Ayrıca saçlı derinin içerisinden de yapılabilir. Kişiden kişiye değişen bu konuda söyleyebileceğimiz tek şey saçlı derinin içinden yapılan ameliyatın amacının alında kalabilecek izleri kapatmasıdır. Bu şekilde yapılan alın germe operasyonu sonucunda iz kalırsa (ki bu izler belirgin olmayacaktır) saçlar izleri kapatabilir.

Alın germe ameliyatı nedir ve nasıl yapılır sorusunun cevabını sizler için bu yazımızda cevapladık.

2020 Yaz Sezonu En Trend Mini Şortlar başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan En Güzel Gece Kombinleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.