Göz Altı Kırışıklıkları ve Göz çevresi Kırışıklıkları için Bitkisel Yağlar

A+
A-
Göz Altı Kırışıklıkları ve Göz çevresi Kırışıklıkları için Bitkisel Yağlar

Göz Altı Kırışıklıkları ve Göz çevresi Kırışıklıkları için Bitkisel Yağlar

Göz çevremiz bir çok nedene bağlı olarak kırışır. Bu kırışma 20 yaşlar da başlar ve 30 lu yaşlarda belirgin olarak ortaya çıkar. Göz çevrimizin kırışmasına neden olan etmenler  arasında  fazla gülmek başta gelir. Gülerken devamlı mimiklerimiz hareket eder göz çevremiz gerilip gevşer bu hareket zamanla kırışmaya neden olur. Güneşe çok maruz kalan kişilerde de göz çevresi kırışıklığı kolayca görülebilir.Göz altı morlukları gibi sorunlarınız varsa göz altı morluklarını nasıl yok edebiliriz adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Göz çevresi kırışıklığı için buğday yağı: Buğday yağı ince yapısı ile göz çevresindeki çizgileri önleyici ve azaltıcı bir etkiye sahiptir. Bir kaç damla yağı göz çevrenize damlatarak sizde kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz. Bunu her gece yatmadan önce uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Göz çevresi kırışıklıkları için kayısı çekirdek yağı: İçersinde barındırdığı bol miktardaki A vitamini sayesinde göz kırışıklıklarına azaltarak zamanla yok olmasını sağlar. Bu yağın cilde parlaklık ve canlılık katmak için de kullanabilirsiniz.

Göz çevresi kırışıklığı için avokado yağı :  Avokado yağını az bir kullanım ile bile göz çizgilerimizi kaybettiğini göreceksiniz.Fakat düzenli olarak kullanmak şarttır.Göz çevremiz hassas  olduğu için bakım yaparken dikkatli davranmalıyız aksi takdirde cildimize zara verebiliriz.

Göz çevresi kırışıklıkları için zeytinyağı: Kırışıklıklar bayanların her zaman korkulu rüyası olmuştur. Bunun nedenleri arasında cildin nemden yoksun olası yani kurulukta vardır. Göz çevremiz de kuruluktan dolayı kırışabilir. Cildi kuru olanlarda kırışıklıklar cildi yağlı olanlara göre daha çabuk başlar ve daha belirgindir. Zeytinyağı içersinde yağ barındırdığı için göz çevremizin de nemini ayarlar.Bir kaç damla zeytin yağını bir pamuğa damlatarak kırışıklıklarınızın üzerine sürebilirsiniz.

Göz kırışıklıkları için badem yağı: Badem yağını da az miktarda kullanarak sonuca ulaşabiliriz. Bu yağın gözdeki kırışıklıkları yumuşatarak cildi yenileme  özelliği vardır. Ama yine düzenli olarak kullanılması birkaç uygulamada hemen bırakılmaması gerekir.

Gözlerimdeki kırışıklıklardan bir an önce kurtulayım diye acele etmemelisiniz. Bunlar dışındaki yağlar göz kırışıklıkları için uygun değildir. Aksi takdirde cildinize zarar vermiş olursunuz. Bayanların yaptırdığı botox işlemini de tavsiye etmiyoruz. Hemen sonuç alacağım diye bu uygulamanın zararları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Çünkü botox içersinde zararlı ışınlar da vardır. Size doğal olandan şaşmamanızı tavsiye ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Göz Altı Morluklarını Nasıl Yok Edebiliriz? başlıklı makalemizde bitkisel, doğal ve evde maskeler hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. blank Yeni fakılı dedi ki:

    İyi fikir

  2. blank Zehra dedi ki:

    Teşekkür ederim