Hap Kullanmadan 5 Dakikada Baş Ağrısından Nasıl Kurtulunur?

Hap Kullanmadan 5 Dakikada Baş Ağrısından Nasıl Kurtulunur?

Başınız ağrımaya başladığında ihtiyacınız olan ağrı kesici hapı bulamadığınızda bu duruma katlanmak zorunda kalacağınızı düşünürsünüz. Şunu belirtelim ki durum öyle değil. Baş ağrısından kurtulmanın bilimsel yolu vardır. Bugün size hap kullanmadan 5 dakikada baş ağrısından nasıl kurtulunur? Bunun tekniğini anlatacağız. Akupuntur, bambaşka masaj şeklidir. Akupunturun etkisi bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır. Doğası gereği akupuntur refleks terapi şeklidir özel tıbbi bilgilere gerek yoktur. Bugün baş ağrısını hapsız geçirmek için önerimiz akupuntur tekniği ile basit masajlar olacaktır. Akupuntur noktalarına çok kolay masajlarla baş ağrınız ilaç kullanmadan çok kısa sürede geçecektir. İşte sözü daha fazla uzatmadan hap kullanmadan 5 dakikada baş ağrısından nasıl kurtulunur? Bunun detaylarına geçelim.

 

Akupuntur Noktalarına Nasıl Masaj Yapılır?

 

İlk önce rahat bir pozisyon alıp rahatlayın. Yapacağınız masaj çok zaman almaz ortalama 1 dakikadır. Bir noktaya masaj yaparken dairesel hareketler kullanın. Genellikle baş ağrısı masajdan 5-10 dakika sonra geçer.

 

Baş Ağrısından Kurtulmak İçin Masaj Yapılacak  6 Temel Nokta

 

1.İki Gözün Arası

 

 

Üçüncü gözün olduğu nokta ya da diğer bir ifade ile kaşların arasında yer alır. Bu nokta göz yorgunluğunun giderilmesi için önemlidir. Bu noktaya dairesel hareketlerle bir dakika masaj yapın.

 

2.Kaşların iç Kenarları

 

 

Bu simetrik noktalar kaşların iç kısmında bulunur. Bu masaj alanı burunu rahatlatır görme keskinliğini artırır. Presleme ve dairesel hareketlerle 1 dakika masaj yapın.

 

3.Burun Deliklerinin Simetrik Alt Noktaları

 

 

Bu noktalar burun deliklerinin iki yanında gözlerle aynı hizada bulunur. Bu noktaları bulmak için, elmacık kemiklerinin alt kısmında çukuru hissedin. Sinüs açmaya, baş ağrısı,diş ağrısı ve stres azaltmaya yardımcı olur.

Diğer Kategorilerimiz İçin Tıklayınız.

 

4.Omurganın Başlangıç Noktaları

 

 

Bu nokta başın arkasında, ortada, kulak ile omurganın başlangıcı arasında bulunur. Bu noktalara masaj yapmak burun tıkanıklığı, gözlerde ve kulaklarda ağrı, şiddetli baş ağrısı ve migreni hafifletmeye yardımcı olur.

 

5.Saç Çizgisinden Yukarıdaki Çukur Nokta

 

 

Saç çizgisinden 2-3 cm yukarıdaki bu noktaya shuai gu noktası denir. Bu noktayı bulmak için saç başlangıcından kulak hizasında çukuru bulmanız gerekir. Bu bölgeye yapılan masaj temporal bölgedeki ağrı ve göz yorgunluğunu hafifletir.

6.Baş Parmak ile İşaret Parmağının Arası

 

 

Bu simetrik noktalar başparmağı ve işaret parmağı arasında elin arkasında bulunur. Bu bölgeye uygulanan basınç sırt ağrısı, diş ağrısı ve boyun kaslarında gerginliği hafifletir.

 

Masajın Yapımını  İzleyebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.