Lohusa Pijama Çeşitleri ve Özellikleri

Lohusa Pijama Çeşitleri ve Özellikleri

Anne adayları için hamilelik süreci ne kadar zor ise yeni doğumda sonraki süreçte bir o kadar zordur. Bu nedenle anne olan kişilerin daha fazla rahat etmesi ve bebeği ile daha yakından ilgilenmesi gerekir. Lohusa pijama seçimleri bu yönde anneleri rahat ettirecek şekilde ve konforlarını sağlayacak şekilde tasarlanmalıdır. Eskiden lohusalar için tek tip pijama takımları bulunurken artık günümüzde birçok farklı model şık ve rahat bir şekilde yeni annelerin beğenisine sunulmaktadır. Bu nedenle sizler de en güzel ve en rahat lohusa pijamaları satın alıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Lohusa Pijama Nasıl Seçilir?

Pijama lohusa seçimlerinde birkaç farklı konuya dikkat etmeniz gerekmektedir. Kendinizi özgür hissetmek istediğinizde ve vücudunuzun daha rahat etmesini istediğinizde kesinlikle pamuklu kumaşlardan üretilen lohusa pijamaları tercih etmenizde fayda vardır. Bu sayede her zaman aradığınız şıklık ve rahatlığa daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Pijamalar tek parça olduğu gibi birkaç farklı parçası da mevcuttur. Sizler de kullanım alanlarına göre dilediğiniz şekilde lohusa pijama seçebilirsiniz. Hastane için farklı modellerde yani yeni doğum yapmış kişiler hastaneye uyumlu şekilde pijama seçimleri yapabilir. Kullanılacak pijama seçimlerinde de yine tıpkı hastanede olduğu gibi rahat ve konforlu ürünler seçmeye özen göstermeniz gerekmektedir.

Lohusa Pijama Çeşitleri ve Özellikleri

Lohusa Pijama Modelleri

Yeni doğum yapmış olan kişiler için lohusa pijamaları tek parça seçmek yerine çok parçalı olarak seçmek daha avantajlı olacaktır. Öncelikle gecelik, alt üst takımlar, lohusa taçları, sabahlık yine terlik gibi tam takım halinde tercihlerinizi yapabilirsiniz. Eksiksiz bir şekilde yeni anne olma tadını çıkartmaya da başlayacaksınız.

Esasen lohusalar için sadece rahatlık söz konusu olmayıp aynı zamanda estetik görünmekte oldukça önemlidir. Bu süreçte anne kendini daha özenli ve daha güzel hissetmek isteyecektir. Öte yandan yeni doğum yapmış olan kişiler, başta fotoğraf çekimleri misafirler ve diğer rutinler için güzel görünmek istemektedir. Bunun için ise tasarımcılar lohusaların beğenebileceği ve onların tarzını yansıtabilecekleri çeşitte lohusa pijama üretimi yapmaktadır.

Lohusa Pijama Çeşitleri ve Özellikleri

En Güzel Lohusa Gecelik Nasıl Seçilir?

Lohusa gecelik seçerken sizi gece boyu terletmeyecek ve bebeğinizi kolayca besleyebileceğiniz türden seçimler yapmanız gerekir. Özellikle bebeğin tenine de değecek olan bu geceliklerde kesinlikle petrol ve türevi maddeler içermemesi önemli konuların başında gelir. Zaman her zaman kaliteli ve estetik duran lohusa gecelikleri tercih edebilirsiniz. Lohusa gecelikler sadece belli bir yaşa  etmemekle beraber tüm yaşlara uygun şekilde tasarlanır.

Özellikle ilk defa anne olan kişilerin lohusa gecelik seçimlerini doğru yapmaları pek fazla beklenemez. Bu nedenle ilk defa anne olacak kişilerin tecrübeli kişilerin deneyimlerinden faydalanmaları tavsiye edilir. Kış aylarında doğum yapacak olan anneler için sıcak tutacak türden kumaşlardan üretilen lohusa gecelik tercih etmeleri faydalı olur. Yaz aylarında ise zaten sürekli terleyen vücudu koruma altına alacak ve serin tutacak şekilde tasarlanan lohusa gecelik seçimleri yapılması gerekir.  Lohusa gecelikler annelerin hem metal sağlığını korumaları açısından hem de vücut sağlıklarını korumaları açısından son derece önemli konuların başında gelmektedir.

Burada daha çok dikiş kalitesi ve kumaş kalitesi gözümüze çarpmaktadır. Kişiler genelde kıyafet ve lohusa gecelik seçerken sadece görünümüne önem vermektedir. Ama bu durum son derece yanlıştır. Çünkü sadece görsellikle değil aynı zamanda kalite ve rahatlıkla daha doğru bir şekilde lohusa gecelik seçimlerini yapabilirsiniz. Lohusa geceliklerde sizi rahatsız edecek güpür detayları ve farklı pul işlemesi gibi detayların olmaması faydalı olur. Bu nedenle her zaman uzman kişilerin görüşüne uygun olacak şekilde lohusa pijama ve lohusa gecelik tercihinde bulunmanız sizlerin daha rahat ve konforlu hissetmesine yardımcı olacaktır. Lohusa gecelikler sadece anne bedenini değil bebeğin hassas cildini de ilgilendiren bir durumdur. Çünkü yeni doğmuş bebekler annenin kucağında olacakları için ciltlerine zarar verecek herhangi bir materyalin annenin üzerinde bulunması doğru olmaz.

Lohusa geceliklerde bir bebeği beslemek için gerekli olan tüm detayların bulunması şarttır. Örneğin yakası geniş ve çıtçıtlı olan gecelikler bebeği daha kolay beslemeniz için tasarlanmıştır. Bu dönemde vücut oldukça sarsılmış ve yorgun olduğu için vücudu saran sıkan ve vücuda zarar verecek herhangi bir şeyin annenin üzerinde bulunması doğru olmayacaktır. Dolayısıyla sizler de hem hastane ortamında kullanmak üzere hem de evde kullanmak üzere birkaç farklı modelde lohusa pijama ve lohusa gecelik almanız faydalı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kalıcı Oje Uygulaması Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.