Balkon Saksı Çiçekleri

Balkon Saksı Çiçekleri

Neresi olursa olsun insanlar yaşadığı yeri güzelleştirmek zorundadırlar. Hem kendilerini daha mutlu hissetmeleri için hem de sağlıklı hissetmeleri için bu gereklidir. Bunun için evlerimize küçük süsler ya da çiçekler alırız. Bu sayede evimiz daha güzel, daha renkli ve canlı görünür. Evimizde sadece odalarımızı değil balkonlarımızı da süsleriz. Balkona ise en çok balkon saksı çiçekleri yakışır. Balkon saksı çiçekleri nelerdir derseniz birbirinden çok uzayıp giden liste vardır. Bu uzun listedeki her bir çiçek hem balkonunuza renk katacak hem de o çiçekleri beslemek size huzur verecektir. Birbirinden renkli olan bu çiçekleri beslerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Hem bu hususlara bakalım hem de balkon saksı çiçekleri nelerdir onları inceleyelim.

Balkon Saksı Çiçekleri

Balkon Saksı Çiçekleri

Çiçeklerin büyüdüğü ortam oldukça önemlidir. Çiçeğin uzun ömürlü olması ya da sağlıklı olması için bulunduğu ortama ayrı dikkat etmeniz gerekebilir. Balkon için saksı çiçekleri genellikle güneşi seven çiçeklerdir. Bu yüzden balkonda olmaları onları daha canlı yapacaktır. Balkon çiçekleri; sardunya, balkon gülü, begonya, bodrum papatyası, yıldız çiçeği, ortanca, petunya, kadife çiçeğidir. Bunlara ek olarak cam güzeli, ateş çiçeği, acem halısı, açelya, gardenya ve bunlara benzeyen çiçeklerdir. Genellikle balkonda güneşte bulunmaları gerekir. Onlar için en sağlıklı ortam balkon olduğu için adı balkon çiçeği olarak da bilinir. Bu çiçekler balkonunuza oldukça büyük güzellik katacaktır.

Balkon Saksı Çiçekleri

Balkon Çiçeklerinin Bakımı

Balkon çiçeklerinin bakımı oldukça kolaydır. Sardunya gibi çok yıllık bir bitki olmasa da doğru bakımda sizinle beraber uzun senelerce yaşayabilir. Bütün balkon çiçekleri güneşe dayanıklıdır. Hepsi güneşi çok sever. Bu yüzden oldukça havadar ve güneşin olduğu alanda yetiştirilmektedir. Özellikle balkon gülü adından da belli olduğu gibi açık alanda yetiştirilmelidir. Balkon gülü uzun süreli bir bitkidir. Uzun dönem hayatta kalması için kuruyan çiçeklerini toplamalı, toprağı ıslak olacak şekilde sulamalısınız. Fazla su balkon gülünü öldürebilir. Her ne kadar çoğu güneşi çok sevse de begonya gibi bitkiler arada bir gölgede durmayı da tercih eder. Balkonunuzda begonyanız var ise haftada birkaç kez onu güneşten uzak tutmalısınız.

Balkon Saksı Çiçekleri Balkon Saksı Çiçekleri Balkon Saksı Çiçekleri Balkon Saksı Çiçekleri Balkon Saksı Çiçekleri Balkon Saksı Çiçekleri Balkon Saksı Çiçekleri Balkon Saksı Çiçekleri

Bir önceki yazımız olan 2023 Sokak Stili başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.