Cilt Bakımında Uygulanması Gereken Adımlar

Cilt Bakımında Uygulanması Gereken Adımlar

Herkes cildinin bebeksi ve güzel olmasını ister. Bunun için rutin bakımlar uygulanması gerekmektedir. Cilt bakımında uygulanması gereken adımlar herkeste farklı olabilir. Bunun sebebi bu rutin bakımlarda cildimizin tam olarak istediği ve ihtiyacı olan vitaminler farklıdır. Herkes kendi cildini tanımalı ve ona göre bakım yapmalıdır. Cildinizi tanıma sürecinde cildinize çok zarar vermemek için bir dermatologdan yardım almalısınız. Çünkü çok fazla cildinizle oynamak cildinizi tahriş edebilir. Cilt bakımında uygulanması gereken adımlar kişiden kişiye farklı olduğu gibi günden güne de değişebilir. Yani siz bir gün çok makyaj yaptıysanız farklı uygulama az makyaj yaptıysanız farklı bir uygulama yapmalısınız. Bu sayede cildiniz daha sağlıklı olacaktır.

Cilt Bakımında Uygulanması Gereken Adımlar

Sabahları Cilt Bakımında Uygulanması Gerekenler

Cildiniz için en güzel bakımı siz bilirsiniz fakat temiz bir yüz için günde iki kez bakım yapmalısınız. Sabahları cilt bakımında uygulanması gerekenler ile akşam yapacağınız bakımlar farklı olabilir. Fakat genel olarak sabahları yüzünüzü nemlendirmeye ağırlık vermelisiniz. Ayrıca yaz mevsimindeyseniz kesinlikle güneş kreminizi eksik etmemelisiniz. Eğer cilt sorunlarınız var ise kesinlikle dermatolog yardımı ile cildinize bakım yapmalısınız. Onun kontrolünde ve onun tavsiyesine uygun bir rutin hazırlamak sizin cildiniz için en hayırlısı olacaktır. Ayrıca sabahları cildinizi yıkadığınıza emin olmalısınız. Bir havlu yerin kağıt havluya kurulamakta cildiniz için daha güvenilir olacaktır. Eminim bu rutin size iyi gelecek ve cilt sorunlarınız gidecektir.

Cilt Bakımında Uygulanması Gereken Adımlar

Akşam Cilt Bakım Uygulamaları

Sabah bakımları ile akşam cilt bakım uygulamaları benzer olsa da kesinlikle farklılıkları vardır. Sabah nemlendirme ağırlıklı bir rutinimiz varken akşamları daha çok temizleme üzerine kurulmalıdır. Çünkü cildimize ne sürersek sürelim pis hava cildimize yapışacak ve zarar verecektir. Bu zararı önlemek adına her akşam cildimizi temizleyen bakımlar yapmalısınız. İlk olarak akşam cilt bakımınıza kesinlikle toniği eksik etmemelisiniz. Tonik hem cildinizdeki kirleri temizleyecek hem de gözeneklerinizi kapatmaya yardımcı olacaktır. Akşam yatmadan önce eğer makyajınız varsa makyajınızı temizleyip cildinizi yıkamalısınız. Daha sonra tonik uygulayarak fazla kirleri uzaklaştırmalısınız. En son cildinizi nemlendirmeli ve serum uygulamasınız. Yüzünüzü yıkadıktan sonra cildinizi 20 dakika bekletip öyle nemlendirici sürmelisiniz.

Cilt Bakımında Uygulanması Gereken Adımlar Cilt Bakımında Uygulanması Gereken Adımlar Cilt Bakımında Uygulanması Gereken Adımlar Cilt Bakımında Uygulanması Gereken Adımlar Cilt Bakımında Uygulanması Gereken Adımlar Cilt Bakımında Uygulanması Gereken Adımlar Cilt Bakımında Uygulanması Gereken Adımlar

Bir önceki yazımız olan Eşarp Bağlama Teknikleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.