En Çok Kullanılan Şal Modelleri

En Çok Kullanılan Şal Modelleri

Giyim kategorisinin vazgeçilmez ürünlerinden biri olan şallar, kombinleri tamamlayan parçalar olarak kullanılır. Renk, doku, desen ve bağlama stillerine göre de dikkatleri çekerler. Tabii ki, dikkati böylesine çeken bir parçayı seçmek için de belirli kriterler vardır. Bugün de bu kriterlere uygun olarak seçilmiş ve günümüzde en çok kullanılan şal modelleri kategorisine yerleşmiş parçalardan bahsedeceğiz.

Birbirinden farklı desen, kumaş ve dokularla üretilmiş geniş bir skalaya sahip olan ürünler arasındaki en çok kullanılan şal modelleri tercih eden kişilerin beklentilerini sağlayan modellerdir. Bu modellerin kullanımı ise mevsimlere göre farklılık göstermektedir. Çünkü bir şalın en çok tercih edilen şal olması için o mevsimin getirdiği şartlara uygun olması gerekmektedir.

Yazın En Çok Kullanılan Şal Modelleri

Mevsimin özelliklerine göre tercih edilen parçalar arasında şal önemli bir noktadadır. Tercih edilen şalın yaz sıcaklarına uygun olması kullanan kişinin konforu açısından oldukça önemlidir. Bu yüzden de yazın kullanılan şalların nefes aldıran özellikte olması belirleyici bir faktördür. Nefes aldıran şallar rahat kullanıma sahip olmasının yanında sağlık açısından da önem taşımaktadır. Şimdi bu tarz kumaşa sahip olan, yaz mevsiminin en çok kullanılan şal modelleri neler birlikte bakalım.

 • Pamuk vual şal,
 • Keten pamuklu şal,
 • Pamuksu hazır şal,
 • Penye şal,
 • Krep şal,
 • Bürümcük şal.

Görmüş olduğunuz bu şal modelleri özellikle rahat ve gündelik kombinlerin vazgeçilmez parçalarıdır. Yumuşak dokuya sahip olması ve ağırlık hissettirmemesi de en önemli özelliğidir. Üstelik terletme yapmaması ve dökümlü bir yapıya sahip olması ile de kullanan kişileri memnun eder.  Sizler de bu özelliklere sahip şalları tercih etmek istiyorsanız Mooncorn’un birbirinden güzel şal modellerini incelemeyi unutmayın.

Kışın En Çok Kullanılan Şal Modelleri

Her mevsime göre değişen şal modelleri içerisinde kışın tercih edilenlerin ortak özelliği soğuk tonlardır. Bununla birlikte, kışın şal tercihi yaparken dikkat edilen en önemli nokta sıcak tutabilecek olmasıdır. Bir şalın sıcak tutabilmesi için de tahmin edersiniz ki kalın bir dokuya sahip olması beklenir.

Kışın en çok tercih edilen şal modelleri arasında belirleyici olan en önemli faktör ise sert rüzgarlarda formunu koruyabilmesidir. Bu yüzden kış mevsimi geldiğinde dolaptaki ipek, şifon ve ince dokuya sahip şallar raflardan kaldırılır ve yerine mevsime uygun şallar gelir. Bu şal modelleri ise şunlardır:

 • Yün karışımlı pamuklu şal,
 • Yün dokulu hazır şal,
 • Organik pamuk şal.

Tercih edeceğiniz bu şallar hem kombinlerinize fark katacak hem de sizi rahatsız etmeden sıcaklık hissi vererek kışın soğuklarından koruyacaktır.

Şal Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kombinlerin en özel parçalarının şallar olduğundan bahsetmiştik. Tamamlayıcı özelliğiyle bilinen şalların kullanım alanlarına göre de oldukça çeşidi vardır. Üstelik bu çeşitlilik içerisinde uygun şal fiyatları ile karşılaşmak belirli markalar sayesinde mümkün hale gelmiştir. Peki mevsim şartlarına uygun, bütçe dostu şal modelleri seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

 • Günlük kullanım için hafif ve dökümlü olmalıdır.
 • Pamuk ve bambu şallar spor giyim için tercih edilebilir modellerdendir.
 • Yaz mevsimi için tercih edilen kumaş nefes alan özellikte olmalıdır.
 • Kışın kullanılan şalların koruyucu özelliği ön planda olmalıdır.
 • Yazın sıcak ve renkli şallar kombinleri en iyi tamamlayan parçalardır.
 • Kış ayları için soğuk ve tek renk şallar tercih edilmelidir.
 • Penye şal tercihleri ise geniş renk skalası özellikleri ile günlük yaşam için kullanılmalıdır.
 • Pratik olması ile bilinen hazır şal ise anlık gelişen planların kurtarıcı parçaları olarak raflarda yer almalıdır.

Şal seçerken dikkat edeceğiniz bu ipuçları sizleri memnun edecek ve tercih yapmanızı kolaylaştıracaktır. Yapacağınız tercihlerin sizlerin rahat ve konforlu bir gün geçirmenizi sağlayacak en önemli etken olduğunu unutmayın. Doğru şal modeli ile gününüzü güzel ve rahat hissederek geçirebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Şal Modelleri

Bir önceki yazımız olan En Güzel Dereotlu Poğaça Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.