Cilt Türüne Göre Nemlendiriciler

Cilt Türüne Göre Nemlendiriciler

Nemlendirici sürmek cildimiz için oldukça önemlidir. Hem cilt temizliğim için hem de cildimizin sağlıklı olması için nemlendirici sürmek gerekmektedir. Her gün en az 2 defa sürülmesi tavsiye edilmektedir. Fakat elinize geçen her nemlendiriciyi sürmek cildinize iyi gelmekten ziyade zarar verebilir. Bu yüzdende cilt türüne göre nemlendiriciler seçmelisiniz. Eğer yağlı bir cildiniz var ise kuru ciltler için özel yapılmış nemlendirici sizin cildinize iyi gelmeyecek dahada kötü olmasını sağlayacaktır. Cilt türüne göre nemlendiriciler cildinize iyi gelmekle kalmayacak aynı zamanda doğru markayı seçerseniz cildinizin sağlığını koruyacaktır. Eğer egzama gibi ciddi deri sorunları ile uğraşıyorsanız cildiyeye gidip doktorunuza danışmalısınız. Aksi halde bazı kremler egzamayı arttırabilir ve cilde zarar verebilir.

Cilt Türüne Göre Nemlendiriciler

Kuru Cilt Türüne Göre Nemlendiriciler

Cilt türü insandan insana değiştiği için nemlendiricide cilt türüne göre kullanılmalıdır. Eğer cildiniz kuru ise kuru cilt türüne göre nemlendiriciler size iyi gelecek ve cildinizi rahatlatacaktır. Çünkü diğer nemlendiricilere göre daha yoğun ve daha yağ bazlı oluyorlar. Kiehl’s Ultra Facial Cream kuru ciltler için en çok tavsiye edilen kremdir. Hem yapısındaki yoğunluk sayesinde cildinize ihtiyacı olan nemi veriyor hem de cildinizde ağırlık yapmadan gün içinde kullanabiliyorsunuz. Biraz ücreti pahalı olsa da tamamıyla değer. İçerisindeki zeytinden elde edilen skulan içeriği ile hassas ciltliler tamamıyla kullanabilir. Ayrıca nemlendirme etkisi 24 saat sürmektedir. Gün içerisinde tekrar sürmeyi unutursanız eğer endişelenmeyin.

Cilt Türüne Göre Nemlendiriciler

Yağlı Cilt İçin Nemlendirici

Yağlı ciltler nemlendirici kullanırken oldukça tetikte olmalıdır. Zaten ciltleri yağlı ekstra olarak nemlendirici cildi fazla yağa boğabilir. Bu da aknelere yol açar. Bu yüzden genel olarak su bazlı nemlendiriciler kullanmak yağlı ciltliler için olmazsa olmaz olacaktır. genel olarak yağlı ciltliler nemlendirici kullanmasa da olur diye bir görüş vardır. Fakat bu tamamıyla yanlıştır. Cildinize ihtiyacı olan nemi verebilmek için yağlı cilt için nemlendirici kullanmalısınız. Yağlı cilt için en çok tercih edilen krem ise La Roche-Posay Effaclar Matt. Bu krem hem akneye karşı hem de parlamaya karşıdır. Yüzünüzdeki yağ dengesini mükemmel ayarlamaktadır. Günde en az 2 kere kullanılmaz tavsiye edilmektedir.

Cilt Türüne Göre Nemlendiriciler Cilt Türüne Göre Nemlendiriciler Cilt Türüne Göre Nemlendiriciler Cilt Türüne Göre Nemlendiriciler Cilt Türüne Göre Nemlendiriciler Cilt Türüne Göre Nemlendiriciler Cilt Türüne Göre Nemlendiriciler Cilt Türüne Göre Nemlendiriciler

Bir önceki yazımız olan Onda Plus Coolwaves (Soğuk Dalga Terapisi) Nedir?
 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.