Gündoğdu Mobilya’dan Ezber Bozan Yatak Odaları

Gündoğdu Mobilya’dan Ezber Bozan Yatak Odaları

Yatak odanızı yenilemek istiyor ancak yatak odası takımınızı nereden alacağınızı bilmiyor musunuz? O hâlde şimdi içeriğimize göz atın.

Yatak Odası Dekorasyonu

Genelde yatak odası dekorasyonlarında ihtiyaç duyulan mobilyalar standarttır. Karyola, karyola başlığı, yatak, iki adet komodin, çamaşırlık, aynalı şifonyer ve gardırop gibi. Ancak yatak odalarında bulunması gereken bu parçaların farklı tasarım ve renk çeşitlerinin bulunması yüzlerce dekorasyon kombinasyonunun ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu nedenle de yatak odası dekorasyonunda dikkatli davranılması gerekmektedir. Peki yatak odası dekorasyonu nasıl yapılır? Gelin yanıtına hep birlikte göz atalım…

1.    Dekorasyon Tarzının Benimsenmesi

Yatak odaları kişisel zevklerin ön planda tutulması gereken özel alanlardır. İşte tam da bu yüzden ilk önce dekorasyon temasının belirlenmesi gerekiyor. Çünkü karar vereceğiniz dekorasyon teması, yatak odası takımınızın nasıl olması gerektiğine karar verecektir.

Mesela dekorasyon konusunda Retro stiline özel bir ilginiz varsa kesinlikle tercih edeceğiniz yatak odası takımının Retro stiline ayak uydurması gerekiyor. Tabii ki bu durum evlerin veya iş yerlerinin tamamı için de geçerli bir durum.

2.    Yatak Odası Tasarımı

Her yatak odası özeldir. Çünkü yatak odaları, sahiplerinin en mahrem alanıdır. Dolayısıyla yatak odanızı dekore ederken özel hissetmenizi sağlayacak bir tasarıma imza atmanız gerekiyor. Bunun için iç mimar olmanıza da gerek yok. Modern detaylara sahip bir yatak odası takımını tercih ederek bunu başarabilirsiniz.

Bu yüzden modern yatak odası mobilyaları için Gündoğdu Mobilya’nın yatak odası kategorisine göz atmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

3.    Yatak Odasının Şekli

Yatak odanızın şeklini hesaba katmadan yatak odası dekorasyonu yaparsanız, yapabileceğiniz en büyük dekorasyon hatasını yapmış olacağınızı bilmelisiniz. Çünkü odanızın şeklini önemsemeden atacağınız her adım uyumsuzluklarla dolu olacaktır. Bu yüzden yatak odanızın şeklinin artılarını ve eksilerini bilerek harekete geçmeniz gerekiyor. Böylece yatak odanızı arzu ettiğiniz şekilde dekore edebilirsiniz.

4.    Renklerin Uyumu

Neresi olursa olsun renk uyumu çok önemlidir. Eski veya yeni hiç fark etmez belki bir eşya belki de bir giysi…

Renk uyumu sağlanmışsa o iş tamamdır. Yatak odası dekorasyonunda da bu durum böyledir. Tercih edeceğiniz mobilyalardan perde seçiminize kadar tüm detaylar hem model olarak hem de renk olarak birbirleriyle uyum sağlamalıdır. Burada sizlere önerebileceğimiz basit ama bir o kadar da etkili bir yöntem bulunuyor.

**Renk paleti üzerinde bulunan ve birbirine yakın 3 tonu bir araya getirebilirsiniz. Böylece yatak odanızda renk uyumunu yakalayabilirsiniz. Burada ana renk olarak bej rengini şiddetle tavsiye ediyoruz.**

5.    Dekoratif Objelere Yer Açın

Yatak odası dekorasyonunda kullanacağınız dekoratif objeler sayesinde arzu ettiğiniz yatak odasına sahip olabilirsiniz. Sadece doğru objeleri bulduğunuzdan emin olmalısınız. Ayrıca tercih ettiğiniz objelerin dekorasyon temasına uygun olması da gerekiyor. Aynadan tutun aydınlatmaya kadar tüm dekoratif ürünler dekorasyon temasına ayak uydurmak zorunda.

6.    Yatak Odası Mobilyaları

Yatak odası takımı modelleri içerisinde gerekli olan tüm parçaların bulunduğunu zaten biliyorsunuz. Bu mobilyaların işlevsel özelliklere sahip olması, yatak odasının kullanışlılığı açısından oldukça önemlidir. Böylece istirahat esnasında büyük bir rahatlığa kavuşulacaktır.

7.    Odak Noktasının Belirlenmesi

İç mekân veya dış mekân hiç fark etmez; her dekorasyonda bir odak noktasının bulunması gerekiyor. Bu sayede hangi mekân olursa olsun dekorasyonda denge sağlanmış olacaktır.  Özetle yatak odası dekorasyonunda odak noktanızın neresi olacağına epey kafa patlatmanız gerekecek.

8.    Aydınlatma Tercihi

Her ne kadar aydınlatma konusu objeler kısmında değinilmesi gereken bir konu olsa da ayrı bir başlık altında ele almak gerekiyor.

Unutmayın! Aydınlatmalar; illüzyon yaratabilecek güce sahiptir. Bundan ötürü de yatak odası dekorasyonunda aydınlatma tercihinin doğru bir şekilde yapılması gerekiyor.

Eğer doğru aydınlatmayı bulabilirseniz, yatak odanızın daha lüks ve daha konforlu olmasını sağlayabilirsiniz. Birbirinden şık mumlar, lambaderler ya da LED ışıklandırmalar neden olmasın?

Ama tabii ki yatak odası dekorasyonunda dikkat etmeniz gereken en önemli şey mobilyaların tasarımı ve kalitesidir.

Siz de böyle düşünüyorsanız, yatak odası dekorasyonunuzun daha şık ve daha modern görünmesini sağlayacak Gündoğdu Mobilya’yı tercih edebilir, böylece hayalinizdeki yatak odası takımına sahip olabilirsiniz.

Yatak Odası Takımı Modelleri | Gündoğdu Mobilya

Gündoğdu, mobilya markası bünyesinde aradığınız tarzdaki tüm yatak odası modellerini bulabilirsiniz. Modern yatak odası takımlarından klasik yatak odası takımlarına kadar birçok tarzdaki yatak odası modelini Gündoğdu Mobilya’da bulabilirsiniz.

Gündoğdu Mobilya’ya ait yatak odası modellerinden bazıları şunlardır:

 • Torino Yatak Odası Takımı
 • Carmen Yatak Odası Takımı
 • Sementa Yatak Odası Takımı
 • Lotto Yatak Odası Takımı
 • Valencia Yatak Odası Takımı
 • Empoli Yatak Odası Takımı
 • Fulya Yatak Odası Takımı gibi.

Söz konusu olan bu yatak odası takımlarının oldukça mâkul fiyatlarla satışa sunulması tüketiciler tarafından dikkat çekmesine neden olmuştur.

Gündoğdu Mobilya, tüm bunların yanında lüks yatak odası modellerine de sahiptir.

 • Hazeran Yatak Odası Takımı
 • Lena Yatak Odası Takımı
 • Almira Yatak Odası Takımı
 • Madrid Yatak Odası Takımı
 • Lucas Yatak Odası Takımı

Her bütçeye ve her zevke hitap eden yatak odası modelleri üreterek satışa sunan Gündoğdu Mobilya, bu konuda oldukça iddialı.

İster evinizi yeni kurun. İsterseniz evinizin eşyalarını dip köşe yenileyin hiç fark etmez. Aradığınız yatak odası takımlarını Gündoğdu Mobilya Fabrika Satış Mağazaları ve Online Satış Mağazasında bulabilirsiniz.

Gündoğdu Mobilya’dan Ezber Bozan Yatak Odaları

Bir önceki yazımız olan Keyifli Bir Plaj Deneyimi İçin, Bikini ve Kadın Mayo Modelleri Nasıl Olmalı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.