Amigurumi Sevimli Aşçı Tarifi

A+
A-
Amigurumi Sevimli Aşçı Tarifi

Herkese merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere sevimli mi sevimli bir tarifimiz var. Amigurumi sevimli aşçı tarifi her şefin ve aşçının mutfağında ya da restoranında süs olarak olması gereken bir tarif. Bu amigurumi sevimli aşçıyı yapmak aslında o kadar kolay değil. Bu yüzden amigurumiye yeni başladıysanız ya da bebekler üzerinde o kadar fazla deneyiminiz yoksa size zor gelebilir. Bebek yapmaya bu tarifle başlamak ekstra bir zorluk olabilir. Sayfamızda birbirinden farklı oldukça güzel amigurumi oyuncak bebekler bulunmaktadır. Bu amigurumi oyuncaklardan daha kolay olanıyla deneyim kazanabilir ve sonrasında ise bu sevimli aşçı tarifine geri dönebilirsiniz. Bu şekilde amigurumi sevimli aşçınız daha iyi ve yemek pişirmeye hazır olacaktır. Eğer sizler de hazırsanız tarifi vermeye başlayabiliriz.

Amigurumi Sevimli Aşçı Tarifi

Amigurumi Sevimli Aşçı Tarifi

Bu amigurumi oyuncağı normal boylarda bir bebek amigurumisi kadardır. Bu yüzden oldukça fazla ve farklı renklerde amigurumi ipleri kullanmalıyız. Kıyafetleri için beyaz, ayakkabısı ve gözleri için siyah, cildi için ten rengi, saçları için kahverengi, boyun bağı için kırmızı, kepçe için gri ve kaşık için açık kahverengi renklerinde amigurumi iplerine ihtiyacınız vardır. Amigurumi iplerinizi ne çok kalın ne de çok ince amigurumi iplerinden seçmelisiniz. Eğer kalınlıkları farklı amigurumi ipleri kullanırsanız amigurumi oyuncağı oldukça garip görünecektir ayrıca ilmek sayıları da birbirini tutmayacaktır. Amigurumi iplerinizi seçerken bunlara karşı dikkatli olmanız yeterlidir.

Kalan malzemeler ise amigurumi iplerinize uygun tığ, ilmek işaretleyici, boncuk elyaf, makas, iğne ve iplik yeterli olacaktır. Bu malzemeleri bir araya getirdikten sonra amigurumi oyuncağınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Amigurumi oyuncakları yaparken dikkat etmeniz gereken diğer bir şey ise az önce de dediğimiz ilmek sayıları. Bizim sizlere verdiğimiz ilmek sayılarını ipinize göre arttırıp azaltabilirsiniz. Duruma göre daha büyük ve daha küçük amigurumi sevimli aşçı elde edeceksinizdir. Özellikle çocuklarınızın oynayabileceği oyuncak mutfağı varsa bu şef orada oldukça iyi olacaktır. Diyelim ki çocuğunuzla beraber bir seyahate çıkmanız gerekiyor ancak çocuğunuz oyuncak mutfak setinden ayrılmak istemiyor. O zaman yapmanız gereken şey bu amigurumi aşçıyı mutfağa koymak ve çocuğunuza mutfağın o aşçıya emanet olduğunu anlatmak. Bu şekilde hem aşçıyı hem de mutfağı evde bırakabilir ve çocuğunuzla seyahate çıkabilirsiniz.

Amigurumi Sevimli Aşçı Renkleri

Amigurumi sevimli aşçı yaparken açıkçası renk değiştirmeleri o kadar iyi bulmuyoruz. Bunun nedeni aşçı formalarının dünyanın hemen hemen her yerinde aynı olmasıdır. Zihnimize oldukça iyi yerleştiğinden dolayı ayakkabı, aşçı önlüğü ve ten rengi hariç kalan yerleri değiştirmeye çalışabilirsiniz. Bu şekilde hem bizim söylediğimiz renklere harfiyen uymaz hem de daha farklı bir tasarım elde edersiniz. Örneğin saçını ve bıyığını kahverengi yerine kırmızı yapabilirsiniz. Daha farklı renkler istiyorsanız yeşil ve mavi gibi alışılan saç renklerinin dışına da çıkabilirsiniz.

Bir aşçının en önemli özelliği tabii ki yemek yapması bu yüzden ekipmanlarında bir farklılık yapabilirsiniz. Örneğin gri kepçe yerine pembe bir kepçe yapabilirsiniz. Ya da kahverengi kaşık yerine gümüş renklerinde bir kaşık kullanabilirsiniz. Bu şekilde birbirinden farklı renkler ihem saç hem de eşyalarını değiştirerek kullanabilirsiniz. Tabii ki papyonlar akılda kırmızı diye kalmış olsa da siyah ya da yeşil gibi değişik renkleri de deneyebilirsiniz. Burada papyonu yaparken ten rengi kullanmanız hoş olmayacaktır. Bu yüzden bu renk hariç olan renkleri tavsiye ederiz. Bu tarifi yapmanın zorluğu işte buradan geliyor. Hem bir sürü renk değiştirme var hem de oldukça fazla parça. Ancak sizin bunun üstesinden geleceğinize inanıyoruz. Hepinize iyi örgüler!

Bir önceki yazımız olan Yeni Yıl Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde Yeni Yıl Gelinlik Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.