Amigurumi Donut Anahtarlık Tarifi

A+
A-
Amigurumi Donut Anahtarlık Tarifi

Merhaba arkadaşlar. Bugün de sizlere farklı bir anahtarlık tarifi vereceğiz. Amigurumi donut anahtarlık tarifi iştah açacak kadar güzel bir amigurumi anahtarlık. Bu anahtarlığı yapmak çok kolay olduğundan ve fazla vakit almayacağından yapmak isteyebilirsiniz. Özellikle hediye olarak da oldukça güzel olacaktır. Hem fazla vakit almadığı hem de sevimli göründüğü için pek çok arkadaşınıza ve aile üyenize armağan edeceğinizi düşünüyoruz. Uzun bir süre gerekmeyeceği için de çok kısa sürede oek çok amigurumi donut anahtarlık yapabilir ve boş zamanınızı üretken bir şekilde değerlendirmiş olursunuz. Birbirinden farklı renklerle tasarlayabilirsiniz. Hatta bu tarifi yaptıktan sonra kendiniz de donut yapmak isterseniz şaşırmayız çünkü oldukça güzel görünüyorlar. Eğer bu tarifi yapmaya karar verdiyseniz tarifi hemen aşağıda bulabilirsiniz.

1

Amigurumi Donut Anahtarlık İçin Öneriler

Amigurumi donut anahtarlık tarifi yapmaya karar verdiniz ve hangi renkleri kullanacağınızı mı düşünüyorsunuz. O zaman bu düşündüğünüz kadar zor değildir. Donut esasında kızarmış hamurlardır. Yani bu yüzden klasik donutlar hafif kahverengi olurlar. Ancak son dönemde donut o kadar popülerleşti ki insanlar donut hamurlarının içine gıda boyası gibi maddeler ekleyerek donut hamurunun rengini değiştirdiler. Bu yüzden siz de elinizde kalan ipliklerle donut anahtarlık tarifini örüp bu ipleri değerlendirmek istiyorsanız bunu tabii ki yapmalısınız. Örneğin altı yeşil ve üstü kahverengi olabilir. İnsanlar sorduklarında yeşil donut hamuru üstüne çikolata dökülmüş gibi dersiniz.

Bunun haricinde üst süslemesini nasıl yapacağınız da oldukça önemli. Görselimizde boncuk kullanılsa da boncuk kullanmayı istemiyorsanız başka malzemelere yönelebilirsiniz. Örneğin simlere. Bunun nedeni internette de rastladığınız gibi bazı donutların üstünü süslemek için sim kullanıyorlar. Örneğin vişne sosunun içine yenilebilir sim koyuyorlar. Böylece donut vişnenin o kırmızı rengi hem de simler sayesinde daha ilgi çekici oluyor. Siz de buna gönderme yaparak donut anahtarlığınızın üzerini simlerle kaplayabilirsiniz. Ancak simler her yere yapışan bir yapıda olduklarından simleri döktükten sonra üstlerine renksiz bir uhu da dökün. Böylece uhu sayesinde simler oraya yapışacaktır. Amigurumi ipleri bir süre sonra uhuyu emeceği için üstlerinde bir katman varmış gibi görünmez.

Amigurumi Donut Anahtarlık Tarifi

Amigurumi donut anahtarlık için gereken malzemeler sırasıyla iki farklı renkte amigurumi ipi, ipinizin kalınlığına uygun tığ, anahtarlık klipsi, makas, boncuklar, iğne ve iplik. Eğer donut amigurumi oyuncağınızı boncuklar ile süslemek yerine sim gibi başka yapıştırmalı şeylerle süsleyecekseniz iğne ve ipliğe ihtiyacınız olmayacaktır. Bu yüzden malzemeleri hazırlarken kafanızdan neler yapmak istediğinizi belirleyerek malzemeleri ayarlamanız oldukça önemli bir noktadır. Diğer bir önemli nokta ise ipinizin kalınlığıdır. Bu bir amigurumi anahtarlık yapımı olacağı için kalın bir ipe ihtiyacınız bulunmamaktadır. Bu yüzden ipinizi ince seçmeniz oldukça önemlidir. Eğer ince ip kullanmazsanız tarifin boyutu büyüyeceğinden dolayı anahtarlık olarak kullanmak işlevsiz bir hale gelebilir.

Bu tarif boş zamanlarınızı üretken bir aktiviteyle değerlendirmek için harikadır. Oldukça kolay olmasının yanında bittiğinde sizi tatmin edecek kadar da sevimli bir görüntüsü olacaktır. Boncuk kullanacaksanız küçük çocukların kullanması için iyi olmayabilir. Sıkıldıklarında boncuklarla oynayıp onları koparabilirler ya da ona benzer şeyler gerçekleşebilir. Bu biraz da onları korumak için olacaktır. Ancak simli modelleri çocukların çantasına asması ya da buna benzer yerlerde kullanması için çocuklara da yapabileceğiniz oldukça sağlıklı malzemelerden yapılmış bir amigurumi anahtarlıktır. Bu amigurumi anahtarlığını kendinize yapıyorsanız renkleri kendi sevdiğiniz renklerin birleşiminden yapabilirsiniz. Ancak başkasına yapıyorsanız hangi renkleri sevdiğini sormanızda fayda var. Hepinize şimdiden iyi örgüler!

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Baykuş Tarifi başlıklı makalemizde Amigurumi Baykuş Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.