Amigurumi Baykuş Tarifi

A+
A-
Amigurumi Baykuş Tarifi

Hepinize merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere oldukça güzel bir amigurumi baykuş tarifi vereceğiz.  Bu tarif ile sizler de sevdiklerinize ya da kendinize amigurumi baykuşlar yapabilirsiniz. Bu baykuş tarifinin en güzel yanı ise görselimizde gördüğünüz gibi birden fazla yapmanıza rağmen küçük değişiklikler yaptığınızda birbirlerine benzemeyecek bir model olması. Bu şekilde sevdiklerinize istediğiniz kadar yapabilirsiniz. Hatta özellikle kardeşleriniz varsa bu tarifi şiddetle öneriyoruz. Örneğin 3 kardeşsiniz. Ve 3 farklı amigurumi baykuş yaptınız. Bir araya geldiğinizde onlara bundan hediye edebilir ve kardeşlik bağlarınızı bu vesileyle güçlendirebilirsiniz. Başka olaylarda bir araya geldiğinizde çocuklarınız oynasın diye bu amigurumi baykuş oyuncağını da yanınızda getirirsiniz ve hem siz hem de baykuşlar tekrar bir araya gelmiş olurlar.

Amigurumi Baykuş Tarifi

Amigurumi Baykuş Tarifi

Amigurumi baykuş tarifi yaparken gerekli malzemeleri sayalım. Hangi renkte amigurumi baykuş yapmak istiyorsanız o renklerde orta kalınlıkta amigurumi ipleri edinmeniz gerekiyor. Bizim görselimizde kullanılan renkleri seçmek yerine kendi renk kombinlerinizi oluşturmanız amigurumi baykuş oyuncağını benimsemeniz açısından oldukça yararlı olacaktır. İpinize karar verdikten sonra bu ipe uygun tığ, ilmek belirleyici, iğne ve iplik, makas ve tabii ki elyaf gereken malzemeler arasındadır. Bu malzemeleri edindikten sonra amigurumi oyuncaklarınızı ördüğünüz huzurlu alana doğru gidin. Eğer amigurumiye yeni başladıysanız muhtemelen zorlandığınız için bu alan oldukça önemlidir. Çünkü yeni bir alışkanlık kazanmaya çalışıyorsunuz bu yüzden hep aynı yerde ve aynı saatlerde bunu yapmalısınız.

Baykuş figürünü kimi zaman uğursuzluk ve ölüm gibi şeylerle ilişkili bir şekilde görsek de kimi inanışlarda baykuşların şans getirdiğine ve bilge yaratıklar olduğuna inanılır. Bu yüzden eğer arkadaşınıza baykuş amigurumi oyuncağı yapacaksanız ona bu hediyeyi verirken ne kadar bilge olduğundan bahsetmeniz önemlidir. Bu şekilde hem hediyeyi daha da anlamlandırmış olursunuz hem de onu düşündüğünüzü daha fazla belli etmiş olursunuz. Bizler amigurumi baykuşun özellikle hediye yoluyla verilmesi taraftarıyız. Böylece az önce saydığımız nedenler sayesinde daha da kıymetli olacağını düşünmekteyiz. Ancak hediye yerine satış yoluyla da gelir sağlayabilirsiniz. Burada önemli olan rengi olacaktır. Haydi gelin onu da detaylıca inceleyelim.

Amigurumi Baykuş Yapımı

Amigurumi Baykuş Oyuncağı İçin Renk Önerileri

Özellikle amigurumi baykuş oyuncağı az önce dediğimiz gibi kardeşler ya da belli bir grup insanlar için yapıyorsanız o zaman tercih edeceğiniz renkler birbirine yakın ya da bir araya geldiğinde uyumlu renkler olmalı. Örneğin 2 kardeşsiniz ve kardeşiniz sarı rengi çok seviyor. O zaman siz de sarıyla uyumlu olması için kendi baykuşunuzu turuncu renklerde yapabilirsiniz. Tabii sarı gibi sıcak renkler ışıkla temas ettiğinde fazla parlayacaktır. Bu yüzden çok parlamayacak ve göz almayacak amigurumi ip renkleri seçmek oldukça iyi olacaktır.

Ancak diyelim amigurumi baykuşu satış yapmak için örüyorsunuz. O zaman birbirinden farklı renklerde üretmelisiniz. Hatta nasıl az önce kardeşler için takımlardan bahsediyorsak o şekilde takımlar üretip beraber satmalısınız. İlk başlarda kahverengi ve koyu kahverengi kullanarak doğal baykuş renklerinde baykuş amigurumi oyuncakları yapın ve ardından renk skalanızı genişletin. Mavi ve yeşil, siyah ve gri, mor ve pembe, yeşil ve kahverengi, pembe ve kahverengi, mavi ve kahverengi, turuncu ve kırmızı, kırmızı ve pembe, turuncu ve kahverengi gibi pek çok renk eşleştirmesi yapabilirsiniz. Önemli olan renklerin tonları olacaktır. Bu şekilde dilediğinizi kadar amigurumi baykuşu farklı renk kombinleriyle yapabilirsiniz. Bu amigurumi baykuşlar beraber oldukça güzel görüneceklerdir. Şimdiden iyi günlerde kullanmanız dileğiyle ve lütfen yorum yapmayı unutmayınız.

Bir önceki yazımız olan En İyi Güneş Kremi Markaları başlıklı makalemizde En İyi Güneş Kremi Markaları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.