Kırışıklar İçin Evde 5 Tedavi

Kırışıklar İçin Evde 5 Tedavi

En bilindik evde kırışıklık ve doğal güzellik tedavileri doğal  Süt ve bal maskeleri . Kırışıklıklar , yaşlanma süreci ve yer çekimi sayesinde kaçınılmaz, ama erken yaşlanmayı önlemek ve ince çizgiler, kırışıklıklar ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olacak evde yapabileceğiniz  birkaç  hile vardır.
İlk olarak, derimizin hakkında biraz bilgi sahibi olalım, ve sonra  yaşlanma sürecini öğrenelim.
Kollajen ve elastin: cildimizi, genç tutmak için proteinin iki türü vardır. Bunlar cildi yumuşak tutmak bizim derimizde yağ salgılayan bezleri ile birlikte çalışmak, ve altındaki yağ tabakası vücudumuzun güzelliğine denge ekler. Doğal yaşlanma sürecinin bir parçası olarak, vücudumuz zaman ilerledikçe daha az kolajen ve elastin gibi daha az yağ üretiyor, ve yağlı tabaka dışarı az olarak gelir- kuru, ince, sarkık deri üreten bir kombinasyon.
Serbest radikaller, aynı zamanda kırışıklıklara katkıda bulunur. Onlar da bu kimyasalın sırasında bir elektron kaybetmiş ya da kazanmış çünkü, ve kararsız atomlar (veya moleküller) denir – oksijen  hücrelerin çalışması için gereken enerji kullanan bir kimyasal reaksiyon – Serbest radikaller, normal bir aerobik işlemi sırasında oluşur reaksiyonu. Güneşin ultraviyole ışınlarına (UV ışınları) ve tütün dumanı gibi diğer çevresel faktörlere maruz kalınması serbest radikalleri üretmek için vücut tetikler.
serbest radikallere karşı iyi bir mücadele  koyabilirsiniz. Sonra, biz, antioksidanlar hakkında bu kararsız atomlara karşı vücudumuzun silahlarını konuşacağız.

1- Güneş ve Nemlendirici Hakkında uyanık olun

Cildinizi korumak için güneşin  ultraviyole (UV) ışınlarından korumak erken yaşlanmayı önlemek için en iyi yollardan biridir. Hem ultraviyole A (UVA) ve ultraviyole B (UVB) ışınlarına karşı en iyi koruma için 25 ila 30 SPF ile geniş spektrumlu güneş koruyucu arayın. Onların güneşden korunmak  biraz daha fazlasını isteyenleriçin, bazı güneşe karşı cilt güçlendirme, kolajen-yenileyici maddeler içeren E vitamini ve soya izoflavon içeren  ürünleri tercih edin.. Sizin için doğru güneş ürününü bulmak, ve gün boyunca bolca uygulamak çok önemli.
Ve güneş güneşin UV ışınlarından korunmak erken kırışıklığı engellemeye yardımcı olurken, koruyucu nemlendirici aynı zamanda  zaten olabilecek kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir. Nemlendiricilerin cilt dolgunlaştırıcı özellikleri vardır ve cildinizin genel sağlığının iyileştirilmesi sırasında geçici olarak nem ile kırışıklıkları doldurmak (ve, bazı kollajen veya keratin gibi proteinler ile destekler) iyidir.

2- Daha Fazla Uyku, Az Stres

İşte sihirli bir anti-aging hapı daha az ulaşılabilir görünsede kırışıklıklar için evde en güzel çare : stres sizin kırışıklık miktarını azaltarak ve miktarını artırarak kırışıklıklara etki eder.Aynı şekilde uykuda.
Çoğu yetişkin, her gece uyku saatini yedi ile dokuz saat arası hedeflemelidir. Uyurken, vücudunuzun ürettiği insan büyüme hormonu vücudun kendi anti-aging aracı (HGH),. HGH vücut cildiniz dahil olmak üzere sağlıklı dokuları korumaya yardımcı olur. Yeterli uyku alamadığı  zaman vücut stres hormonu kortizol üreterek tepki verir ve kortizol vücut kendini korumasını engeller. Çok fazla kortizol, ciltte daha kuruluk  yanı sıra güneş ışığından kaynaklanan hasarlara karşı daha duyarlı ve kırışıklıklara bu nedenle daha duyarlı enfeksiyonlara karşı daha duyarlı hale gelebilir.
En çok fazla stres ,cildinizle aynı zamanda daha ince ve yerçekimine karşı savaşı kaybetmek üzere ayarlanmış bir unsur.

3- Topikal Tedaviler

Topikal anti-aging tedaviler cildinizde kırışıklıklara savaş açmak için için iyi bir yol olabilir, ancak en etkili görünümünü azaltmak besin bazlı maddeler yerine topikal kozmetik tedavilerde bulunuyor  . Retinol (A vitamini olan), peptidler veya hidroksiasitleri içeren topikal anti-aging ürünleri arayın. Bu tedaviler (erken yaşlanmaya neden olabilir) güneşin zararlı ışınlarından sizi korumak için değil, bu yüzden güneş koruyucu uygulamak unutmayın.
Bazı gerçek yararları olabilir Ayrıca, alternatif ürün ve örneğin Hamamelis anekdotal topikal olarak uygulandığında cildi sıkılaştırma iyi olduğu düşünülür, yıllardır kullanılmaktadır. Anti-inflamatuar özellikleri de vardır, hücre hasarına karşı vücudun savunmasını artırmaya yardımcı olur.

4- Yağ ile Kırışıklıkları Tedavi(ve Diğer Gıdalar)

Anti-aging besinler kırışıklıklara ve erken yaşlanmaya savaş açar , her gün yediğimiz  anti-aging gıdalar ile destekleyelim
İlk olarak, yağ bakalım.  Diyet yağlarına dolu gıdalar ekleyerek ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltır hem de cildinizin uzun vadeli sağlığını iyileştirmeye yardımcı olabilir. Omega-3 yağ asitleri dolgunlaştırıcı ve sıkma özellikle iyidir ve cilt hücrelerini besler. Badem, ceviz, keten tohumu ve ayçiçeği tohumu yağları gibi somon, ton balığı, ringa ve sardalya gibi yağlı balıklar, omega-3 bakımından iyi kaynaklardır.
Selenyum ve bakır: ton balığı, somon, fındık ve baklagiller tüm kırışıklık azaltma için önemlidir. Selenyum serbest radikalleri nötralize ederek hücre hasarını önlemeye yardımcı olur ve aynı zamanda cildin elastikiyetini geri yardımcı anlamına gelen bir antioksidan vardır. Bakır cildin  gövde dokusunda protein, elastin ve kollajen oluşturur . Soya gibi bazlı gıdalar aynı zamanda kollajen oluşturmanıza yardımcı olabilir. Soya gıdalar kırışıklıklara karşı yararlı olup olmadığını hala tartışılıyor, ancak soya antioksidan özelliklere sahip bazıları izoflavonlarının denilen bitki bileşikler içerir.

5- Kırışıklıklara Karşı Antioksidanlar

Bazı vitaminler yer çekimi ilee mücadele yardımcı olabilir. Ve mineraller ve enzimler de, cildin sarkmalarına karşı yardımcıdır.. Tüm bu maddeler antioksidanlar sağlıklı deri hücrelerinin zarar verecek serbest radikalleri engeller. Onlar dengesiz serbest radikallere elektron sağlayarak bunu yapar – antioksidanlar aslında serbest radikalleri nötralize etmeye yardımcı moleküllerdir. Bunlar vitaminler (vitamin A, C ve E), mineralleve koyu renkli meyve ve sebzeler (koyu meyve ve sebzeler en beta-karoten ve antosiyaninler içeren), fındık bulunan proteinler (enzimler), ve baklagiller.
Antioksidanlar hücrelere zarar veren serbest radikalleri engellemek için yardımcı olabilir.Retinol, A vitamini formu, kollajen üreten hücrelerin uyarıcı yol gösterir. Ve hücre zarları hasarı onarmak ve  meydana gelecek hasarı engellemeye yardımcı olabilir .
Biz kırışıklık mücadelede antioksidanlar, koyu renkli meyve ve sebzelerde bulunur .

Bir önceki yazımız olan Bakımlı Saçlar İçin İpuçları başlıklı makalemizde bakımlı saç ve sağlıklı saçlar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.