Cilt Lekeleri Nasıl Kapatılır?

Cilt Lekeleri Nasıl Kapatılır?

Birçok kişi için cilt lekeleri oldukça baş belası olurken cilt lekeleri nasıl kapatılır sorusu birçok kişi tarafından araştırılıyor. Cilt lekelerini kapatmak ve cildi daha aydınlık bir görünüme ulaştırmak basit hamlelerle mümkündür. Yapılacak pratik çözümler ile cilt lekelerini kapatmak mümkündür. Kapatıcılar ve fondöten ile cilt lekelerini gizlemeyi başaramayan kişiler bu ipuçlarını uygulayarak cilt lekelerini giderebilirler.

blank

Cilt Lekelerini Kapatma Yöntemleri

Kusursuz ve son derecede güzel bir görünüme sahip cilde sahip olmak için birçok kişi cilt lekelerini kapatma yöntemleri nasıldır diye merak ediyor. Bu konuda uygulanacak basit adımlar ile herkes cilt lekelerini kapatabilmekte ve son derecede kusursuz bir görünüme ulaşabilmektedirler. Bu noktada işin en önemli sırrı cilt lekelerinin mümkün olduğunca az miktarda malzeme ile kapatılması. Bunu yapmak için aşağıdaki adımlar takip edilebilir:

  • Öncelikli olarak kişilerin temizlemiş oldukları ciltlerine güneş koruyucu krem sürmeleri gerekiyor.
  • Güneş koruyucu kremin sürülmesinin ardından her zaman kullanılan makyaj altı bazı da kullanılabilir. Bu tercihe kalmış bir durumdur.
  • Fondötenin cilt üzerine tampon yapar gibi hafif adımlarla uygulanması gerekir. Burada amaç kapatıcı kullanılmadan önce ciltteki renk eşitsizliğinin tamamen giderilmesidir.
  • Kullanılacak olan kapatıcı bir miktar ele alınarak buradan fırçaya aktarılır ve lekelerin olduğu bölgelere uygulanır.
  • Ardından leke olan kısımlara parmaklarla minik dokunuşlar yapılarak hafif bir şekilde dağıtılmalıdır.
  • Renk düzenleyici palette kırmızı lekeler için yeşil ve koyu güneş lekeleri için de somon tonunda olan baz yine parmak yardımıyla uygulanır.
  • Uygulamanın yapılmış olduğu bölgeleri sabitlemek adına bir fırça yardımıyla çok az miktarda pudra uygulanır.

Cilt lekelerini gidermek için yapılan bu kapatma işleminde en önemli nokta kesinlikle uygulamanın olabildiğince az miktarda ürünle yapılmış olması. Ürünlerin kat kat olacak şekilde uygulanması lekeleri gidermek yerine yapay ve aşırı bir görünüm oluşturur. Bu nedenle de her üründen olabildiğinde az miktarda kullanılarak lekelerin kapatılması gerekir. Eğer lekeler ciltten çok koyularsa ciltten bir iki ton daha koyu bir kapatıcı kullanmak işi kolaylaştırır. Ancak genel anlamda kullanılan fondöten ve kapatıcının cilt tonuyla aynı tonda olması gerekir.

cilt lekeleri nasıl kapatılır konulu içeriğimize ek olarak Ev giyim kombinleri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan Evde Uygulayabileceğiniz 5 Doğal Bakım önerisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.