Cilt Sıkılaştırıcı Tonik

Cilt Sıkılaştırıcı Tonik

Cilt Sıkılaştırıcı Tonik, oldukça önemli bir konudur. İnsanların cilt tipleri farklılıklar göstermektedir. Kuru, yağlı ve karma şeklinde 3 gruba ayrılan cilt tipleri için uygulanan bakım rutini de farklıdır. Kimisini aşırı nemlendirme isterken kimisi nemlendirici olarak tercih ettiği ürünlerin içeriklerine daha çok dikkat etmelidir. Özellikle yağlı ve karma ciltlerde cildin yapısından dolayı geniş gözenekler oluşmaktadır. Cildin yağ oranının artması ile birlikte gözeneklerde genişlemeler söz konusu oluyor ve bu durum birçok insan için oldukça şikayet edilen bir durumdur. Cilt Sıkılaştırıcı Tonik insanların en çok ihtiyaç duyduğu çözüm arayışlarının başında geliyor. Cildin kendi yağ üretiminin dışında; hava kirliliğine maruz kalma, şehir yaşamı, kullanılan makyaj ürünleri de gözenekleri ekstra arttıran nedenler arasındadır. Bu yüzden cildin Cilt Sıkılaştırıcı Tonik ile oldukça iyi temizlenmesi gerekmektedir.

Cilt Sıkılaştırıcı Tonik

Doğal Tonikler

Kimyasal ürünlerden ziyade insanlar tercihi Doğal Tonikler yönünde kullanmaktadır. Peki doğal tonikler nelerdir? Doğal tonik denilince ve herkesçe sık kullanılan tonikler şunlardır:

-Gül Suyu toniği yapımı oldukça kolay bir toniktir. Yarın su bardağı su ile yine aynı miktarda gül suyunu karıştırıp isteğe göre birkaç damla gül yağıyla beraber kendi toniğinizi kolayca yapabilirsiniz.

– Elma sirkesi toniği de oldukça sıkılaştırıcı etkiye sahip doğal bir toniktir. Bir bardak suyla bir yemek kaşığı elma sirkesin karıştırıp cildinize uygulayabilirsiniz. Arzu ederseniz birkaç damla limon da ekleyebilirsiniz.

-Papatya toniği de yine cildin gençleşmesi ve sıkılaşması için oldukça sık uygulanan bir toniktir. 1 su bardağı kaynayan suya bir miktar papatya koyup demleyin düzenli bir şekilde yüzünüzü  tonikle temizleyin.

Cilt Sıkılaştırıcı Tonik

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Bu toniklerin yapımı ve uygulanması konusunda Dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Cildiniz en hassas bölgenizdir ve bu konuda oldukça temkinli hareket etmek gerekir. Her tarifi cildinize direkt uygulamak yanlış olacaktır. Bu yüzden ilk yapmanız gereken şeyin cildinizi tanımak olduğunu unutmayın. Cildinizin yapısını iyi bildikten sonra öğrendiğiniz tarifleri hemen yüzünüzde denemeyin, olası bir alerjik reaksiyon gösterebilir. Bu konuda oldukça dikkatli olmalısınız.

Cilt lekeleri için maske başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan Evigen Ampul Nedir? başlıklı makalemizde Evigen Ampul - E Vitaminin Cilde Faydaları ve Evigen Ampul Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.