Erkekleri Kadınlardan Uzaklaştıran 10 Neden

Erkekleri Kadınlardan Uzaklaştıran 10 Neden

Erkekleri kadınlardan uzaklaştıran 10 neden nedir? Hangi konularda dikkatli olunması gerekir? İlişkinin hangi evresinde olunursa olunsun, taraflardan birinin yapmış olduğu hatalı davranış sonucu ilişkilerde kopma gözlemlenmektedir. Siz de bu önerileri dikkate alarak ilişkinizde daha emin adımlarla ve bilinçli bir şekilde ilerleyebilirsiniz. İşte, erkekleri kadınlardan uzaklaştıran 10 neden;

1.Her şeyden şikayet etmek

Erkekleri kadınlardan uzaklaştıran 10 neden arasında belki en önemli olanı her şeyden şikayet etmek olacaktır. Erkekler, ilişki konusunda çaba göstermelerine karşın karşı taraftan hep olumsuz tavır ve şikayet aldığında ister istemez ilişkiden uzaklaşırlar. Bu tavrınız ile sadece erkek arkadaşınızı değil çevrenizdeki herkesi kendinizden uzaklaştırabilirsiniz.

2.Bencillik

Hayatını ben merkezli yaşayan kimseler erkeklerle olan ilişkilerinde de diğer özel hayatlarında da  kimseyle tam anlamıyla düzgün iletişim kuramazlar. Özellikle tartışmalar sırasında bencilliği bir kenara bırakıp karşınızdaki kişiyi de anlamaya çalışmanız gerekmektedir.

3.Bakımsızlık

Bakımsızlık konusu her iki taraf için de tehlikeli olmakla birlikte, bir ilişkide kişi bakımına dikkat etmez ve ter kokusu vb. sorunlar ile sürekli erkek arkadaşının karşısına çıkarsa bu durum karşı üzerinde olumsuz sonuçlar yaratabilir.

4.Güvensizlik

Güvensizlik sebepleri erkek üzerinde fazla hakimiyet kurma isteği onları bu ilişkiden soğutabilir. Bu noktada kendinize olan özgüveninizi yüksek tutun.

5.Emir vermek

Karşı tarafın ne hissedeceğini hesaba katmadan sürekli karşı tarafa emir vermek ilişkinin yıpranmasına neden olacaktır.

6.Aşırı ilgi beklemek

Günün her saati sadece kendinizle konuşmasını istediğiniz erkek arkadaşınız büyük bir ihtimalle sizden soğuyabilir. Aşırı ilgi beklemek yerine karşınızdakinin de bir birey olduğunu ve dinlenme ihtiyaçları olabileceğini unutmayın.

7.Kaba davranmak

İster erkek olsun ister kız, kaba hareketler sergilenen bir ilişkiden soğumak kaçınılmazdır. Duygularınızı ifade ederken kaba davranmak yerine daha farklı yöntemler deneyebilirsiniz.

8.Değiştirmeye çalışmak

Karşınızdaki insanı değiştirmeye çalışmak hem onu sizden uzaklaştırır hem de aranızda bazı küslüklere neden olur. Ufak şeyler dışında bir insanı olduğu gibi kabul etmek her zaman en doğrusu olacaktır.

9.İlgisizlik

Çok fazla ilgi göstermenizin yanı sıra erkek arkadaşınızı ilgisiz bırakmanız da ilişkide çeşitli sorunlara yol açacaktır. İlgisizlik ilişkilerde bu noktada önem arz etmektedir.

10.Kıskançlık

Kıskançlık normal düzeylerde kaldığı sürece her iki taraf için de hoş karşılanmasına rağmen aşırıya kaçıldığında negatif olarak geri dönmektedir.

Sezon trendlerine uygun erkek tişört tasarımları başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan Aşkın Beynimizdeki Etkileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.