Yıkadığınız Bulaşıklardaki Su Lekeleri Nasıl Giderilir?

A+
A-
Yıkadığınız Bulaşıklardaki Su Lekeleri Nasıl Giderilir?

Bulaşıklarımızı yıkadıktan sonra tertemiz olmasını isteriz.Yıkadığımız bulaşıklar tertemiz olmazsa ve mis gibi kokmazsa rahatsız oluruz.Birçok bayanın titiz olduğunu da düşünürsek bu konu çok önemlidir.Bazen yıkanmış yıkanmış bulaşıklarda lekeler varsa bundan rahatsız olur hemen tekrar yıkarız.Günümüzde ise farklı sorun vardır.Bulaşıkları yıkadık ama bardakların ,çatalların,tabakların üzerinde su lekeleri vardır.O hayalimiz olan pırıl pırıl bardaklar,çatallar,tabaklar düşüncesi yıkılır.

Su lekesinden dolayı bulaşıklarımızı tekrar yıkamakta istemeyiz.Bu başımıza bela olan su lekelerini nasıl çıkaracağız? İşte bugünlerde bayanların sıklıkla sorduğu sorulardan bir tanesidir.Çoğu bayan bulaşıklarını  bulaşık makinesinde yıkamaktadır ama ona rağmen mat ve hafif beyazımsı  bir görünümle karşılaşır.Bulaşıkların üzerinde kireç lekesi gibi hafif beyazlıklar su lekeleridir.Bu su lekelerine çözüm bulmak için nedenin iyi saptanması ve bu probleme göre çözüm yolları bulunmaktadır.

Yıkanmış Bulaşıklarda Oluşan Su lekelerini Önlemek İçin Çözüm Yolları

1)Su lekelerinin ilk nedeni bulaşık makinesidir.Eğer bulaşık makineniz iyi bir şekilde çalışmıyorsa su lekelerine neden olabilir.Bu durumda yapmanız gereken bulaşık makinenizin bakımlarını zamanında yaptırmanız ve filtremizin düzenli bir şekilde temizlenmesidir.Ayrıca deterjan kalitesine de dikkat etmelisiniz.Kalitesiz deterjanda leke oluşumuna sebep olmaktadır.Kaliteli deterjan kullanın ya da leke oluşumu geçmediyse başka kaliteli deterjanı deneyin.

52-Getting-started

2)Bulaşık makinesinde deterjan önemli leke nedenidir.Deterjan tavsiyesi yerine kendi belirlediğiniz sıra ile birkaç  deterjanı deneyin  hangisi leke yapmadıysa o deterjan markasını kullanmaya devam edin.

530a6db7697ab02c3d008176._w.540_s.fit_

3)Bulaşık makinesinde lekeleri gidermek için önemli faktör  tuzdur.Sularımızda bulunan yoğun kireci önlemek için tuz kullanmalıyız.Tuzun yeterli ve kaliteli olmasına dikkat edin.Tuz lekeleri  önlemede birebirdir.Yalnız tuz tuz yeterli ve kaliteli ise sorun farklı olabilir unutmayın

4)Yıkanmış bulaşıklarda ki lekeler için diğer çözüm önerisi makine parlatıcısı kullanılmaktadır.Parlatıcı en etkili leke çözücüdür. Parlatıcıyı kesinlikle düzenli kullanmalısınız.Parlatıcı kimyasal bir ürün olduğu için kaliteli olmasına özen gösterin.

dishwasher-leaves-white-film-on-dishes-21464650

5)Diğer  bir leke sebebi ise bayanların bulaşık makinesini bilinçsizce kullanmasıdır.Bulaşıkları yıkadıktan sonra mine bulaşıkları kurutma işlemini tamamlamadan makinenin kapağını açmamalısınız.Kurutma bitecek en az 5-10 dakika beklenmeli öyle kapağı açılmalı.

6)Eğer bulaşıkları elde yıkıyorsanız bulaşık suyunun içine bir miktar sirke ekleyerek lekeleri önleyebilirsiniz.

7)Elde yıkadıktan sonra bulaşıklarınızın kuruması için konulan yerde son derece önemlidir.Sepet gibi süzekli yerlerde kurutulmalı çünkü zemin ile bulaşık yapışık olursa buhardan dolayı lekelenme yapabilir.

 

Yukarıdaki aşamalara dikkat edin.Her aşama lekeye sebep olabilir.Bu aşamaları uyguladıktan sonra hala su lekesi olursa başka bir sebepten kaynaklanıyor demektir.Su lekesine sebep olan kaynağı bulmalıdır ama yukarıdaki aşamalar %90 başarı sağlamaktadır.Umarım verdiğimiz bilgiler işinize yaramıştır.Bizi takip etmeye devam edin.Faydalı bilgilerle sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz.

Bir önceki yazımız olan İngiliz Karbonatının Hiçbir Yerde Bulamayacağınız Faydaları başlıklı makalemizde ingiliz karbonatı, ingiliz karbonatı faydaları ve karbonat nerde kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.