Düzenli Kıyafetlerin Sırrı: Gardırop

Düzenli Kıyafetlerin Sırrı: Gardırop

 Gardıroplar, işlevsellikleri ve görünüşleriyle yatak odalarının başrol aktörlerindendir. Severek aldığınız giysilerinize yuva olan gardıropların doğru seçilmesi gerekir. Aksi halde istediğiniz düzeni ve görünüşü sağlayamayabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı karşılayacak, stilinizi yansıtacak ürün seçmelisiniz.

“Hay Aksi! Bu Gardırop Odama Sığmadı” Sözlerine Son

 Gardırop almadan önce hangi odada kullanacağınıza karar vermelisiniz. Kıyafetleriniz, aksesuarlarınız için ayırdığınız özel bir giyinme odanız varsa daha büyük modellere yönelip odadaki diğer eşyaları, gardırobunuza göre dekore edebilirsiniz. Ayrı bir odanız olmasa bile son dönemde yatak odaları içlerinde giyinme odasına benzer bir bölme de barındırıyor. Bu durumda yatak odanızdan bağımsız şekilde odanızı ayrı oda şeklinde düzenleyebilirsiniz.

Yatak odanızda kullanacaksanız diğer mobilyaların kapladığı alanı, tarzlarını düşünerek bir model seçmelisiniz. Odanızı geniş göstermek için aynalı kapaklara yönelebilirsiniz.

Kapaklı mı yoksa sürgülü mü karar veremiyorsanız burada yine alan konusu devreye giriyor. Sürgülü gardıroplar alandan tasarruf etmenizi sağlar ve dar odalar için tercih edilir. Geniş odalar için kapaklı modeller uygun olabilir. Kapaklı gardıroplar ile kapakları sonuna kadar açarak kıyafetlerinizin dünyasına doğrudan göz atabilirsiniz.

Gardırop

Kıyafetlerinizin Sürekli Ütüsüz Olmasının Sebebini Bulamıyor musunuz?

 Ütüleyip dolaba astığınız elbisenizin alt kısmı bir saat sonra buruşuyor mu? Eğer cevabınız evet ise bunun sebebi gardırop seçiminizin yanlış olmasıdır. Giysilerinize göre dolap seçmeniz çok önemlidir. Günlük parçalar, şık davet elbiseleri, spor kıyafetleri derken birçok giysi çeşidi bulunur. Model seçiminizi giysilerinizin niteliğine göre yapabilirsiniz.

Elbiselerden vazgeçemiyorsanız, davetlerde yer alıyorsanız elbiseleriniz için uzun askı boyu olan bir gardırop seçmelisiniz. Aksesuarlarınız, çamaşırlarınız, çoraplarınız için bir şifonyeriniz yoksa gardırop tercihini çok bölmeli olanlardan yana kullanmalısınız. 5 kapılı gardırop tercih ederek her bölmeye farklı eşyalarınızı yerleştirebilir, şifonyer ihtiyacınızı da ortadan kaldırabilirsiniz.

Dolabı kimin kullanacağı da önemli bir husus. Genelde kadınlar alışverişe çok daha düşkün oluyorlar ve bolca kıyafetleri oluyor. Dolayısıyla daha geniş bir gardıroba ihtiyaçları oluyor. Siz de alışveriş tutkunlarından biriyseniz gardırobunuzu, var olan kıyafetlerinizden daha fazlasına yer olacak şekilde seçmelisiniz. İçleri çok geniş 3 kapılı gardırop modellerine eklenen aynalar odanızı daha geniş gösterirken çekmeceler de çorap ve çamaşırlarınız için harika bir yuva olabilir.

Mevsim dışı kıyafetleriniz için bez dolaplara da göz atabilirsiniz. Sezon kıyafetleriniz ana gardırobunuzda dururken diğer kıyafetlerinizi kullanmadığınız bir odada bez dolapta muhafaza ederek ekonomik ve avantajlı bir çözüm yaratabilirsiniz.

gardırop

Çok Amaçlı ve Çok Bölmeli Gardıroplar ile İşlevsellik

 Birden fazla kapaklı, bölmeli dolaplar fonksiyonelliği ile sağlıklı bir dokunuş etkisi yaratacak. Bu sayede pek çok eşyayı bünyesinde barındırabilir. Raflar, çekmeceler, askılar farklı türdeki kıyafetleri birbirinden ayırabilmeli. İstediğiniz ölçülerde bir gardırop bulamadıysanız hiç dert etmeyin. Tek kapılı dolap seçip içini dolap ve çekmece düzenleyicilerle zevkinize ve eşyalarınıza göre tasarlayabilirsiniz. Zamanla eşya miktarının değişeceğini düşünerek modüler teknolojilere yönelmek önemlidir. Takıp çıkarabilir raflar, çok kullanışlı düzenleyiciler seçmek ilerleyen zamanlarda da işinize yarayacak.

4 kapılı dolap seçerek bir bölmesine elbiselerinizi, bir bölmesine pantolon ve şortlarınızı, diğer bölmelerine tişört ve aksesuarlarınızı yerleştirebilirsiniz. Doğru ve işlevsel bir model adeta hayat kurtarır. Eşyalarınızın dağınık görülmesini engeller ve düzeni sağlar. Elbette işlevsel olmasıyla birlikte görünüşü de önemlidir. Giyinme odası tasarlayacaksanız mobilyalar, seçtiğiniz gardırobun etrafında şekillenmeli. Yatak odanız için seçim yapacaksanız diğer mobilyalara uyum sağlamadığı takdirde aykırı bir görüntü oluşabilir. Açık tonlarda gardırop seçmek kıyafetlerinizin görüntüsünü yansıtmak için ideal olacaktır.

İhtiyaçlarınıza ve stilinize uygun modeller için Koçtaş’ı ziyaret edebilirsiniz. Bütçe dostu gardırop fiyatlarıyla karşılaşacağınız Koçtaş’ta kaliteye tek tıkla ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İkea Banyo Mobilya Fiyatları başlıklı makalemizde İkea Banyo Mobilya Fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.