Vücut Tipine Göre Bikini Seçimi Nasıl Olmalı?

Vücut Tipine Göre Bikini Seçimi Nasıl Olmalı?
16 Nisan 2014 tarihinde eklendi, 3.819 kez okundu.

Vücudumuzu ne kadar iyi tanırsak, o kadar doğru giyiniriz. Bikini seçerken vücut tipinizi göz önünde bulundurmalısınız. Doğru bikini modelini seçmenize yardımcı olacak bir kaç bilgi vereceğim.

Atletik bir vücudunuz mu var?

Kıvrımlı bölgeleri az olan, dikdörtgen dediğimiz vücut tipine sahipseniz, basen ve göğüs bölgelerinizi belirgin hale getirmelisiniz. Bikini altı yandan bağlamalı olanları tercih etmelisiniz. Böylece basenleriniz ortaya çıkar. Ayrıca fırfırlı bikiniler ile göğüslerinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

bikini çeşitleri (7)

Geniş basenlere mi sahipsiniz?

Armut vücut tipi dediğimiz omuzlar dar ve geniş kalçalara sahipseniz, basen ve göğüs bölgenizi eşit göstermelisiniz. Bu eşitliği sağlamak için bikini üstünüzün daha göze çarpacak şekilde olması lazım. Örneğin bikini üstü fiyonk yada benzeri dikkat çekecek bir model olabilir.

bikini çeşitleri (5)

Kalın bir beliniz mi var?

Belinizin ölçüsü, göğüs ve basen bölgenize çok yakınsa, belinizi daha ince gösterecek bikiniler seçmelisiniz. Straplez bikiniler ve tankiniler sizin için ideal bikini modelleridir.

bikini çeşitleri (4)

Çok büyük göğüslere mi sahipsiniz?

Her ne kadar birçok kadın göğüslerini büyütmek istese de aşırı iri göğüslerde hoş bir görüntü teşkil etmezler. Sizin için kalın askılı bikiniler idealdir. Bikininin boyundan bağlı olması bir artıdır. Ayrıca balenli bikiniler göğüslerini toparlayıp daha küçük görünmesini sağlar.

bikini çeşitleri (2)

Küçük göğüsleriniz mi var?

Küçük göğüslü hanımlar sünger takviyeli ya da üçgen bikinileri tercih etmeliler.

bikini çeşitleri (1)

Şeffaf Topuklu Ayakkabı Trendi 2014
İlkbahar İçin Mini Etek Kombinleri

Etiketler:


Yazımızı paylaşın:

Yorum yapın:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git